Plan na weekend | 24-25 lipca 2021

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 24-25 lipca 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W oczekiwaniu na wyścigi cross country kobiet i mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w poniedziałek i wtorek w weekend mamy w Tokio emocje związane z kolarstwem szosowym. Równolegle jednak także szereg zawodów w kolarstwie górskim w kraju.


Tak jak XCO w Tokio, także po weekendzie startuje jedna z najstarszych etapówek w kraju czyli Sudety MTB Challenge, na starcie której zobaczymy zawodników i pasjonatów kolarstwa z ponad 20 krajów. To bezprecedensowa sytuacja, w której na przestrzeni kilkunastu lat Grzegorzowi Golonko udało się stworzyć marki, które kolarsko nie gorzej promują Polskę za granicą, co chociażby Tour de Pologne.

W formule cross country jedyna okazja do startu to Puchar Szlaku Solnego w Jabłonce.

Z kolei maratonów mtb czy też zawodów na rowerach górskich jest kilka w całym kraju. Na północy MTB Pomerania Maraton w Pelplinie, w centralnej Polsce Maraton MTB Orła Bielika w Spóle k. Wieruszowa oraz M Liga MTB Maraton w Zabieżkach k. Warszawy. Na wschodzie dwudniowe Maratony Kresowe, w Chełmie i Janowie – jedna z najciekawszych tras tego cyklu! Na zachodzie Kaczmarek Electric MTB w Sulechowie, a na południu, prawdziwie górska edycja Dare To Be Maraton MTB w Bukowsku oraz Szuter Master w Zieleńcu.

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, to zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0