Wyniki | 10-11 lipca 2021

HomeSportWyniki

Wyniki | 10-11 lipca 2021

Przełożenie Igrzysk Olimpijskich o rok nie za dobrze zagrało z kalendarzem UCI, a przede wszystkim z mistrzostwami krajowymi, które w wielu zakątkach świata odbyły się w miniony weekend albo właśnie zaraz się rozpoczną. W efekcie zawodnicy powołani na Igrzyska stają przed sporym dylematem – przygotowanie do Igrzysk czy walka (obrona) o tytuł mistrza kraju. Ze startu zrezygnowała m.in. Kate Courtney. W Szwajcarii mistrzostwa rozegrane zostały pod koniec maja, a w Polsce będą prawie dwa tygodnie po Igrzyskach – 7-8 sierpnia w Boguszowie Gorcach.


Niemniej jednak na starcie stanęło sporo czołowych zawodników. We Włoszech wygrali powołani na Igrzyska Nadir Colledani oraz Eva Lechner. We Francji co ciekawe wygrał nie powołany na Igrzyska Maxime Marotte, za to na drugim miejscu stanął powołany do Tokio – Victor Koretzky. W Hiszpanii wygrał David Valero oraz Rocio Garcia – ich oboje zobaczymy na starcie w Japonii. W Rumunii z kolei wygrał mieszkający na stałe w Hiszpanii Vlad Dascalu. Jego także zobaczymy Tokio.

Pełne wyniki poszczególny mistrzostw krajowych oraz lista zawodników powołanych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio:

Po raz pierwszy w historii Igrzysk – 38 zawodników i 38 zawodniczek na starcie cross country (XCO) w Tokio!

Mistrzostwa Włoch XCO – pełne wyniki

Mistrzostwa Francji XCO – pełne wyniki

Mistrzostwa Hiszpanii XCO – pełne wyniki

Mistrzostwa Rumunii XCO – pełne wyniki

W ostatnich dniach rozegrane we Włoszech zostały dwie rundy Enduro World Series, gdzie Sławek Łukasik w drugiej rundzie świetny wynik i 8. miejsce tracąc niespełna minutę do Australijczyka Jacka Moiry.

Enduro World Series (EWS1/EWS2) – La Thuile

W kraju gwiazdą weekendu były zawody cross country w Myślenicach, które pojawiła się w kalendarzu UCI na przełomie maja i czerwca. Wyścig miał kategorię UCI C2, co też przyciągnęło na start kilku zawodników z zagranicy. W ciągu za sprawą opadów deszczu jednego dnia trasa pokazała swoje dwa oblicza, choć nawet na sucho była bardzo wymagająca zarówno pod górę, jak i w dół. O poziomie trudności, ale też o świetnej dyspozycji Bartka Wawaka, który za 12 dni wystartuje w Tokio niech świadczy fakt, że w przeciwieństwie do innych zawodników wystrzegł się defektów a na mecie zameldował z wielominutową przewagą. Ponadto wyścig elity bez dubla ukończyło tylko czterech (!!!) zawodników.

Ściganie w formule cross country, choć dużo bardziej amatorskie, co wcale nie znaczy, że nie mniej zacięte odbyło się także w Szczecinie w ramach zawodów Trzy wieże XC oraz w mrągowskim Bike Park Poręby. Co ciekawe w tej ostatniej lokalizacji organizator zafundował startującym czas rywalizacji, który znamy z Pucharu Świata. Zwycięzca, Paweł Kowalkowski, na mecie zameldował się po ponad 100 minutach rywalizacji.

Poniżej podium oraz linki do pełnych wyników zawodów rozegranych w kraju w miniony weekend.

ORLEN Małopolska Myślenice MTB XCO UCI C2 Race

Elita:

  1. Bartłomiej Wawak – Kross ORLEN Racing Team
  2. Jakub Zamroźniak – JBG-2 CryoSpace
  3. Krzysztof Łukasik – JBG-2 CryoSpace
  1. Matylda Szczecińska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Jana Czeczinkarova
  3. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski

Pełne wyniki

Bike Park Poręby – Mrągowo

PRO:

  1. Paweł Kowalkowski – Piasecki Concept
  2. Marcin Białobłocki – Białobłocki ProCoaching
  3. Sarunas Pacevicius – Sprint-rowery.pl KSM Gaja

EXPERT:

  1. Pawłe Oktaba – TK Masters Giżycko
  2. Paweł Gołębicki – Torus Grom Gdańsk
  3. Adrian Piłat
  1. Gabriela Janowicz – Piasecki Concept
  2. Marta Raszkiewicz – Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Anna Kruszyńska – Piasecki Concept

Pełne wyniki

Trzy Wieże XC – Szczecin

  1. Adrian Zimny
  2. Jakub Orzechowski
  3. Adam Deska
  1. Magdalena Roszatycka
  2. Katarzyna Guss
  3. Małgorzata Tomaszczyk

Pełne wyniki

Bike Race Zamysłów – Rybnik

  1. Tomas Kalita – Head Pro Team Opava
  2. Maciej Mytnik – Pressing Bike
  3. Paweł Mieszczak – Romet Factory Team
  1. Agnieszka Mojżesz – Pressing Bike
  2. Katarzyna Kamińska – Romet Factory Team
  3. Patrycja Niemiec

Pełne wyniki

Bytowski Maraton Rowerowy MTB – Bytów

  1. Artur Sowiński – Kodzik Rowery
  2. Piotr Rzeszutek – KK Lew Lębork
  3. Tomasz Repiński – ASE Trek Gdynia
  1. Małgorzata Gogolewska – Gogol MTB Team

Pełne wyniki

LOTTO Poland Bike Marathon – Żabia Wola

  1. Ernest Kurowski – Józefów
  2. Łukasz Góralewski – KK Catena Wyszków
  3. Artur Mioduszewski – Damovo Bike Team
  1. Katrzyna Radziszewska – MCP Bike Team
  2. Alicja Napióra – KS Hurtap
  3. Ilona Bicka – Warszawa

Pełne wyniki

Kaczmarek Electric MTB – Chodzież

Giga:

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bike Remmers Team
  3. Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński Bikes Remmers Team
  1. Aleksandra Andrzejewska – CST Accent MTB Team
  2. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bike Remmers Team
  3. Daria Kasztarynda – Cellfast MTB Team

Mega:

  1. Mariusz Beczek – KOSOX Bike Team
  2. Jakub Komar – Medlock SGS Cycling Team
  3. Michał Nowakowski – Thule Team
  1. Monika Otulakowska – Rybczyński Bikes Remmers Team
  2. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers Team
  3. Joanna Adamska – Rybczyński Bikes Remmers Team

Pełne wyniki

Maraton MTB wśród Lasów Wygasłych Wulkanów – Świerzawa

  1. Szczepan Paszek – Fitwheels Bikestacja
  2. Damian Staroń – Ski&Bike House Team
  3. Mikołaj Jurkowlaniec – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  1. Alicja Marciniec
  2. Anna Banasiak – OŚ Racing Team
  3. Anna Plich – Estile Racing Team

Pełne wyniki

MTB Cross Maraton – Morawica

MASTER:

  1. Jan Czapliński – Komobike Scott
  2. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  3. Szymon Stawowy
  1. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  2. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Damovo Bike Team
  3. Monika Skowyra – KSPO Dentinea 1A

Pełne wyniki

FAN:

  1. Aleksander Dziurzyński
  2. Andrzej Kruszec – Harda Horda
  3. Marcel Jabłoński – Lider Team Skarżysko
  1. Anna Wołos – ENEA KS Energia Kozienice
  2. Magdalena Mędrecka – Sengam Sport Racing Team
  3. Marta Bazańska-Janas

Pełne wyniki

Solid MTB Maraton – Gostyń

  1. Hubert Semczuk – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Mateusz Mróz – Strefasport.pl MW Invest
  3. Szymon Gularek – Team Berotu

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0