Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski chorążymi polskiej Reprezentacji w Tokio

HomeSport

Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski chorążymi polskiej Reprezentacji w Tokio

Po raz pierwszy w historii Igrzysk Olimpijskich chorążymi Narodowych Komitetów Olimpijskich podczas ceremonii otwarcia będą dwie osoby, kobieta oraz i mężczyzna. To kolejny krok ze strony Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, którego celem jest by już na Igrzyskach w Paryżu liczby zawodników i zawodniczek były takie same. Kolarstwo górskie, które na Igrzyskach jest obecne od 1996 roku już podczas Igrzysk w Tokio będzie dyscypliną, gdzie wystartuje tyle samo zawodników i zawodniczek – po 38, łącznie 76.


We wtorek 13 lipca 2021 Polski Związek Olimpijski poinformował, że polskimi chorążymi w Tokio będą jedni z najbardziej utytułowanych zawodników, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów i dla których start w Japonii będzie zwieńczeniem sportowej karierze – będą to Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski.

Maja Włoszczowska to dwukrotna srebrna medalistka olimpijska (Pekin 2008, Rio 2016) w kolarstwie górskim w formule olimpijskiej cross country dla której Igrzyska w Tokio będą czwartym startem na imprezie tej rangi, w 2021 roku w Londynie nie wystartowała z powodu poważnej kontuzji, której nabawiła się na kilka dni przed zawodami.

Paweł Korzeniowski startuje nieprzerwanie na Igrzyskach Olimpijskich od Aten w 2004 roku, Igrzyska w Tokio będą jego piątymi. W swojej karierze sięgał po tytuły mistrza świata i Europy, a najlepszym rezultatem na Igrzyskach było czwarte miejsce na 200 metrów stylem motylkowym w Grecji.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia 2021 roku. Wyścigi w formule cross country zaplanowane są na 26 i 27 lipca, a rozpoczną się o godzinie 15:00 czasu lokalnego czyli 8:00 polskiego czasu.

COMMENTS

DISQUS: 0