Plan na weekend | 10-11 lipca 2021fot. #mtbxcpl@instagram

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 10-11 lipca 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W wielu krajach zbliżający się weekend to czas na krajowe mistrzostwa w cross country. Tak będzie m.in. we Francji, Hiszpanii, Grecji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech czy Rumunii. Mistrzostwa Polski MTB XCO w Polsce odbędą się w pierwszy weekend sierpnia (7-8.08.2021) w Boguszowie Gorcach. Do tego czasu jednak w kraju jeszcze kilka okazji do startów w cross country.


Małopolska obok Dolnośląskiego mogłaby chyba stać się ambasadorem cross country dla całego kraju – Puchar Tarnowa, Puchar Szlaku Solnego, a teraz jeszcze wpisany do kalendarza UCI wyścig w Myślenicach – Domin Sport Myślenice Małopolska UCI C2. Co prawda pojawił się w kalendarzu bardzo późno bo dopiero w czerwcu, ale z tego co słyszałem jest plan by impreza odbywała się cyklicznie. Mocną stroną wyścigu może być trasa, która jest zarówno techniczna, jak i kondycyjna. Poczekajmy na komentarze postartowe zawodników po wyścigu, ale zapowiada się dobrze. No może poza frekwencją. We wszystkich kategoriach zgłoszonych jest w tej chwili raptem niespełna 150 zawodników. Co ważne w zawodach mogą wziąć zarówno zawodnicy z licencję, jak i bez. Zapisy i wszystkie informacje techniczne na wynikizawodow.eu.

Portal kolarski #mtbxcpl objął swoim patronatem wyścig Domin Sport Myślenice Małopolska UCI C2.

Drugą opcją na cross country jest rozgrywany od kilku lat wyścig Trzy wieże XC, którego trasa poprowadzona zostanie pod Wieżą Baresela w Parku Leśnym Zdroje w Szczecinie – link.

I jeszcze jednak opcja na cross country – w weekend w Rzeszowie odbywa się Rzeszów BIKE Festival, w ramach którego odbędą się parada rowerowa, szosowe kryterium uliczne, zwieńczeniem imprezy będzie występ braci Godziek, którzy razem z czołówką krajowej sceny dirtowej pokażą na co ich stać. Wcześniej jednak w sobotę o 15:00 w Parku Sybiraków rozpocznie się wyścig MTB XCO Rzeszów BIKE Festiva. Więcej informacji na stronie wydarzenia, a zapisy na raceresult.com.

W piątek startuje trzydniowa etapówka Gwiazda Południa MTB organizowana przez Cezarego Zamanę. W tym roku trasy poprowadzone są na południe od Wadowic po terenie Beskidu Małego m.in. z wspinaczką na Leskowiec.

Trzecią opcją na cross country jest zaliczany do Milko Mazury MTB etap w formule XCO czyli Bike Park Poręby. Jestem wielkim fanem tej rundy od momentu kiedy pierwszy raz się po niej przejechałem wiele lat temu. Mimo, że na Mazurach, mimo, że nie w górach, to jej charakter jest kwintesencją klasycznego interwałowego cross country ze sztywnymi podjazdami, mnóstwem korzeni zarówno na podjazdach, jak i na zjazdach oraz tym wszystkim co przygotowała natura.

Poniżej lista pozostałych zawodów w kolarstwie górskim lub na rowerach górskich, które zaplanowane są na najbliższy weekend:

  • Bike Race Zamysłów – Rybnik
  • Bytowski Maraton Rowerowy MTB – Bytów
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Żabia Wola
  • Kaczmarek Electric MTB – Chodzież
  • Maraton MTB wśród Lasów Wygasłych Wulkanów – Świerzawa
  • MTB Cross Maraton – Morawica
  • Solid MTB Maraton – Gostyń

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, to zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.

fot. #mtbxcpl@instagram

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0