Cały zespół kolarski wspierany przez KROSS powołany na Igrzyska Olimpijskie

HomeSportReprezentacja

Cały zespół kolarski wspierany przez KROSS powołany na Igrzyska Olimpijskie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po raz pierwszy w historii cały zespół kolarski wspierany przez polskiego producenta rowerów KROSS pojedzie na Igrzyska Olimpijskie. Powołania do kadr narodowych otrzymali Maja Włoszczowska, Ondrej Cink oraz Bartłomiej Wawak.


KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie. Klasę zespołu potwierdziły właśnie powołania dla całej trójki w skład kadr narodowych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Maja Włoszczowska oraz Bartłomiej Wawak powalczą o medale dla Polski, natomiast Ondrej Cink będzie reprezentował Czechy.

Powołanie zawodników KROSS ORLEN Cycling Team na Igrzyska Olimpijskie w Tokio to dla nich ogromne wyróżnienie. Fakt, że w skład kadry powołany został cały zespół to sytuacja, która nie zdarza się zbyt często. Maja Włoszczowska ma na swoim koncie dwa srebrne medale olimpijskie, Ondrej Cink powalczy o najważniejsze trofea na Igrzyskach Olimpijskich po raz trzeci, natomiast dla Bartka Wawaka będzie to pierwszy w karierze wyjazd na Igrzyska.

– Robimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować cały zespół do najważniejszej imprezy sportowej, jaką są Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Dobrze zaplanowaliśmy sezon i konsekwentnie realizujemy wyznaczone cele podczas kolejnych weekendowych wyścigów. Bartek jest w bardzo dobrej formie, Ondrej awansował ostatnio na pozycję wicelidera klasyfikacji Pucharu Świata a Maja wraca do sił i mam nadzieję, że będzie w pełni gotowa na start w lipcu. Jedziemy do Tokio po medale, ale pamiętamy, że nie tylko my chcemy wygrać – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zespół ma za sobą bardzo trudny sezon 2020, naznaczony pandemią, a mimo tego drużyna zakończyła go na drugiej pozycji w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Cała trójka jest głodna zwycięstw podczas najważniejszego sportowego wydarzenia, zgodnie z zapowiedziami dla Mai Włoszczowskiej będzie to ostatni taki występ w karierze. Zawodnicy są świeżo po Pucharze Świata we francuskim Les Gets i wchodzą teraz w ostatnią fazę przygotowań do startu w Igrzyskach Olimpijskich.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0