Przegapiłeś transmisję short track (XCC) albo finały w zjeździe (DHI)? Nic straconego! | Puchar Świata MTB, Les Getsfot. Bartek Wolinski

HomeSportWideo

Przegapiłeś transmisję short track (XCC) albo finały w zjeździe (DHI)? Nic straconego! | Puchar Świata MTB, Les Gets

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


We francuskim Les Gets w piątek rozpoczęła się kolejna runda Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Podobnie jak w Leogang rywalizują zarówno zawodnicy cross country, jak i zjazdowcy. Dla zawodników którzy zostali powołani na Igrzyska Olimpijskie start w Les Gets to w zasadzie ostatnie przetarcie przed Tokio. Większość bezpośrednio po Pucharze Świata uda się na zgrupowania wysokogórskie. Tymczasem w piątek odbył się short track, a w sobotę finały w zjeździe.


Short track (XCC) ma to do siebie, że bardzo często nic nie dzieje się aż do przedostatniego albo ostatniego okrążenia, każdy stara się trzymać z przodu by na koniec mocno zaatakować. Tym razem działo się więcej i wcześniej. Zapis rywalizacji dostępny jest w osobnym wpisie, a poniżej jest skrót wideo:

Można też obejrzeć całość rywalizacji – oczywiście na redbull.com.

W sobotę odbyły się za to finały w zjeździe. Niestety nie zakwalifikował się nasz jedyny reprezentant – Sławomir Łukasik, który na jednej z hop nie doleciał i nie ukończył kwalifikacji. Po słonecznym piątku sobota stała pod znakiem intensywnych opadu deszczu, które jeszcze wyżej podniosły poprzeczkę dla zjazdowców. Nie dość, że w Les Gets przygotowano nową trasę zjazdową, to padający deszcz jeszcze utrudnił zadanie. Zwycięzcami zostali zawodnicy, którzy nie tylko najszybciej, ale przede wszystkim czysto i płynnie pokonali trasę Brytyjka Tahnée Seagrave i Francuz Thibaut Daprela.

Poniżej skrót i najlepsze przejazdy w Les Gets:

Pełna powtórka finałów z zjeździe – kobiety / mężczyźni.

W niedzielę wyścig cross country – U23 oraz elity. Te ostatnie obejrzymy z polskim komentarzem Adama Probosza i Maćka Mycielskiego oczywiście na redbull.com.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0