Plan na weekend | 3-4 lipca 2021fot. Bartek Wolinski / redbull.com

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 3-4 lipca 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Nie zdążyliśmy się dobrze obejrzeć a tu szybko mijające dni w zapomnienie puściły różnego rodzaju obostrzenia, sportowa karuzela rozkręciła się na całego, a do tego już wakacje! Pierwszy weekend lipca obfituje w sporo wyścigowych opcji. Przede wszystkim najbliższy weekend to dla wielu zawodników w zasadzie ostatni poważny sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio – Puchar Świata MTB XCO we francuskim Les Gets. Oczywiście do obejrzenia na redbull.com.

Powtarzającym „kiedyś to było”, „każdy maraton kiedyś był Ultra” i ubolewającym nad skracającymi się dystansami maratonów MTB polecam Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie, który będzie zwieńczeniem Szklarska Poręba Bike Week. Na najdłuższym dystansie 97 km i 2700 m przewyższenia. Jednocześnie będzie to także kolejna runda Pucharu Polski w maratonie MTB. Zabraknie na starcie triumfatorów z Połczyna Zdroju ponieważ Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak w środę rozpoczynają, zaliczaną do Epic Series, etapówkę Andorra MTB Classic.

Trzymając się wątku zagranicznego, jeśli komuś mało ścigania po Beskidy MTB Trophy czy Bike Adventure, to w Czechach kolejna edycji MTB Trilogy. Tym razem wyścig został wpisany do kalendarza UCI.

Wracając do kraju i wątku Ultra – w sobotę startuje kolejna edycja długodystansowych rajdów – Wisła 1200, a także Wschód 1000. W obu przypadkach zawodnicy mają 8 dni na pokonanie zaplanowanej dla nich trasy.

Oprócz tego kilka maratonów MTB:

  • Bike Atelier MTB Maraton – Jeleśnia
  • Dare To Be Maraton MTB – Blizna
  • LOTTO Poland Bike – Perlejewo
  • Solid MTB Maraton – Wilkowice
  • Zachodnia Liga MTB – Przytoczna

I na koniec rodzynek – Grand Prix MTB XCO w Walimiu – jedyne zawody w formule cross country odbywające się w zbliżający się weekend.

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, to zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0