Mitterwallner i Amos najlepsi w U23 | Puchar Świata MTB XCO, Leogang, Austriafot. Trek Vaude

HomeSportWyniki

Mitterwallner i Amos najlepsi w U23 | Puchar Świata MTB XCO, Leogang, Austria

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Niedzielne przedpołudnie w Pucharze Świata MTB XCO w austriackim Leogang stało pod znakiem rywalizacji kategorii U23 – o 8:30 na trasę ruszyły Orliczki, a dwie godziny później, o 10:30 Orlicy. W każdym z wyścigów wystartowało po dwóch reprezentantów z Polski.


U23 kobiet

W rywalizacji Orliczek najlepszą, co nie nie jest zaskoczeniem, była Mona Mitterwallner, która tydzień wcześniej zdobyła w elicie tytuł Mistrzyni Austrii. Na początku rywalizacji z przodu jechała Dunka Caroline Bohe, ale już po pierwszym okrążeniu Austriaczka wyszła na prowadzanie, a na kolejnych miejscach jechała Bohe oraz Węgierka Kata Blanka Vas.

Ostatecznie Vas wjeżdża na metę jako druga zawodniczka, z minutową stratą do Mitterwallner. Trzecia wjeżdża Bohe ze stratą półtorej minuty.

Polki. Matylda Szczecińska kończy na 27. miejscu, choć początkowo jedzie w czwartej dziesiątce. Milena Drelak przejeżdża trzy z czterech okrążeń, zostaje zdjęta z trasy ze względu na dużą stratę i zgodnie z regułą 80%, ostatecznie jest sklasyfikowana na 45. miejscu.

Pełne wyniki

U23 mężczyzn

Dotychczasowe wyścigi Pucharu Świata MTB XCO w kategorii Orlików przebiegały pod dyktando Kanadyjczyka Cartera Woodsa. Pierwsze dwa okrążenia jechał na drugiej lokacie, ale później zaczął tracić by ostatecznie skończyć na 5. miejscu. Prowadzenia w wyścigu od początku do końca nie oddał Riley Amos, ale wyścig mimo pięciu okrążeń był dość wyrównany, bo na drugi tego dnia Chilijczyk Martin Kossman zameldował się ze stratą tylko 12 sekund. Trzeci był Joel Roth, który stracił niespełna minutę.

Polacy. Jakub Kowalczyk ze stratą 10 minut sklasyfikowany jest na 62. miejscu. To niezły wynik zważywszy na debiut tego zawodnika w imprezie tej rangi oraz fakt startu z numerem 96. Konrad Czabok niestety ze dużą stratą, zdjęty z trasy na dwa okrążenia przed końcem i sklasyfikowany na miejscu 86.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0