Loana Lecomte i Mathias Flueckiger wygrywają short track. Barłomiej Wawak 18! | Puchar Świata MTB XCO, Leogangfot. redbull.com

HomeSportWyniki

Loana Lecomte i Mathias Flueckiger wygrywają short track. Barłomiej Wawak 18! | Puchar Świata MTB XCO, Leogang

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W austriackim Leogang rozpoczęła się trzecia runda Pucharu Świata w kolarstwie górskim. W ciągu dnia odbyły się kwalifikacje w zjeździe, którego finały rozegrane zostaną w sobotę. Sławomir Łukasik wykręcił 86. czas, a Wojciech Ranosz 136. Piątkowe popołudnie stało pod znakiem short track (XCC). Na szczęście po intensywnych opadach zrobiło się ciepło i trasa dość szybko przesycha. Runda przygotowana pod XCC jest bardzo fizyczna, w zasadzie składa się z jednego podjazdu i jednego zjazdu.


W wyścigu kobiet dużą presję pokazania się miała chyba Laura Stigger, która od samego początku mocno zaatakowała, ale bardzo szybko spłynęła, by ostatecznie nie ukończyć wyścigu. Później mieliśmy jeszcze krótki, ale mocny atak Siny Frei. Na trzecim okrążeniu na prowadzenie wyszła Loana Lecomte, która mimo mocnych ataków rywalek nie oddała prowadzenia i po raz pierwszy w swojej karierze wygrała wyścig XCC. W tle prowadzącej Francuzki mieliśmy bardzo ładny i zacięty pojedynek między Rebeccą McConnell oraz Jolandą Neff, która dwa tygodnie temu „odrodziła się” i potwierdziła swoją wysoką dyspozycję wygrywając Mistrzostwa Szwajcarii. Widoczna była także m.in Jenny Rissveds, Pauline Ferrand Prevot czy Haley Batten.

  1. Loana Lecomte – Massi
  2. Rebecca McConnell – Primaflor Mondraker Xsauce
  3. Jolanda Neff – Trek Factory Racing
  • Paula Gorycka – Struby BIXS – DNF

Wyścig elity mężczyzn zaczyna się od spektakularnego nie wpięcia się w pedał przez Nino Schurtera, co prawie skończyło się upadkiem nie tylko Szwajcara. W efekcie Nino spada na koniec grupy i cały wyścig przejeżdża na odległych lokatach. Panowie mają do przejechania osiem okrążeń, przez pierwsze rundy jadą w grupie. Na piątym okrążeniu na prowadzenie z dużą przewagą wychodzą Ondrej Cink i Mathias Flueckiger, którzy do samego końca jadą na prowadzeniu. Dalej gonią m.in. Carod, Cooper, Vader, Hatherly i Koretzky. Na ostatnim okrążeniu mocno atakuje Mathias Fluckiger i buduje kilka sekund przewagi nad Cinkiem. Czech jednak nie odpuszcza do samego końca.

Od samego początku Bartek Wawak jedzie w okolicach Top10, w pewnym momencie nawet na 6. miejscu. Jednak ostatecznie kończy na 18. miejscu co daje mu trzeci rząd w niedzielnym cross country.

  1. Mathias Flueckiger – Thomus RS Swiss Bike
  2. Ondrej Cink – Kross ORLEN
  3. Milan Vader – KMC Orbea
  • Bartłomiej Wawak – Kross ORLEN – miejsce 18

Pełne wyniki na stronie uci.org, a powtórka obu wyścigów dostępna na redbull.com.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0