Ciemno, ciemniej, wąwóz… | Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Puławy

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Ciemno, ciemniej, wąwóz… | Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Puławy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To był maraton pełen kontrastów. Kolarze ze słonecznego startu po kilku kilometrach zanurzali się w cieniste, mroczne wąwozy. Uśmiechy szybko ustępowały miejsca skupieniu i koncentracji. Tak emocjami sterował dyrektor sportowy Mazovii, Cezary Zamana.

Nim jednak setki kolarek i kolarzy z impetem wpadli do wąwozów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, atmosfera wśród nich była iście idylliczna. W uroczo położonym miasteczku rowerowym – tuż nad Mariną Puławy – meldowali się kolejni chętni do zmierzenia się ze sportowym wyzwaniem Cezarego Zamany. Wielu z nich przybyło do Puław z rodzinami, co było o tyle uzasadnione, że program zawodów przewidywał rowerowe atrakcje dla każdego. Najmłodsi wskakiwali na swoje fantazyjnie zdobione i pobłyskujące tu czy ówdzie brokatem rowerki biegowe, a następnie świetnie bawili się przy dopingu Rybki Mini Mini. Ich mamy czy dziadkowie mogli w relaksacyjnym tempie przejechać dystans Fit, a starsi bracia czy siostry próbowały sił na dystansie Hobby.

W końcu na starcie stanęły dystanse Pro i ½ Pro. To grupujące się tam zawodniczki oraz zawodnicy mieli na swojej drodze najwięcej najtrudniejszych wąwozów. Z gatunku tych, które stopniowo pochłaniają wjeżdżających w nie śmiałków. Takich, które z każdym przejechanym przez zawodnika metrem odcinają dostęp światła. Takich, których strome ściany rosną w okamgnieniu, by wreszcie niemal zasklepić się nad głową.

Zawodnik jeszcze chwilę temu stał w pełnym świetle, jeszcze kilka sekund pedałował przez rzepakowe pola czy kątem oka zerkał na puławską przyrodę – by nagle znaleźć się w zupełnie innym świecie.

W tym innym świecie najlepiej na dystansie Pro odnaleźli się Anna Wołos (Enea KS Energia Kozienice) oraz Michał Kamiński (Canyon eSports), którzy pokonali wyznaczoną trasę odpowiednio w czasie 3:00:25 oraz 2:19:45. Wśród mężczyzn na drugim miejscu uplasował się Bartek Borowicz (Cozmobike Team, 2:19:46) i Jan Czapliński (Komobike Scott, 2:21:24). Na dystansie ½ Pro wśród Pań bezkonkurencyjna była Alicja Napióra (Hurtap), która wpadła na metę z czasem 1:49:24. Wyprzedziła Monikę Mazur (Ale jazda Zamość, 1:49:44) i Marię Chrzanowską (Mitutoyo AZS Wratislavia, 1:50:43). Wśród Panów pierwsze miejsce wywalczył Piotr Truszczyński (Komobike Scott) z czasem 1:27:06. Drugi był Przemysław Ciak (Klub Kolarski Jeżowe, 1:27:52), a trzeci – Przemysław Olejniczak (Kolarski.eu, 1:28:48).

Przed peletonem Mazovii – trzeci przystanek. Tym razem sportowe wyzwania piętrzyć się będą w Ciechanowie. Zawody odbędą się 13 czerwca, ale zapisy trwają już dziś.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0