Zapowiedź Górale na Start UCI C1 w Wałbrzychu

HomeSportZapowiedzi

Zapowiedź Górale na Start UCI C1 w Wałbrzychu

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wałbrzych od lat kojarzy się z kolarstwem górskim. Blisko 20 lat temu, bo w 2004 roku w tym mieście, choć na kompletnie innej rundzie, rozegrane zostały Mistrzostwa Europy MTB XCO, w których w tamtym czasie triumfowali Jose Hermida oraz Gunn Rita Dahle Flesja. Lata lecą, od kilku lat Wałbrzych przeżywa drugą młodość za sprawą aktywności Klub KKW Nexelo Wałbrzych oraz jej Dyrektora Sportowego, Piotra Waleraka. Po raz kolejny zawody Górale na Start wpisane są do kalendarza UCI z kategorią C1, a po obniżeniu kategorii wyścigu w Jeleniej Górze z HC na C2 rywalizacja w Wałbrzychu jest najwyżej punktowanym wyścigiem w kraju.


Runda od wielu lat ma w zasadzie ten sam przebieg, co też jest doceniane przez samych zawodników, ponieważ trochę łatwiej o ocenę progresu rok do roku. Ponadto też trochę mniej czasu potrzebnego jest na „wjeżdżenie się” w rundę.

Przebieg rundy poniżej:

Tradycyjnie mamy też onboard od Michała Topora:

Mimo faktu, że wyścig jest wysoko punktowany, a do tego odbywa się na tydzień przed kolejną rundą Pucharu Świata listy startowe – trzeba powiedzieć to sobie wprost – nie wyglądają imponująco. Mimo ponad 500 nazwisk niestety próżno szukać międzynarodowej obsady zawodników.

Małymi wyjątkami są głównie czeskie nazwiska na tle których wyróżnia się oczywiście Ondrej Cink, który jest faworytem wyścigu. Na pewno ciekawe będzie wyglądać rywalizacja w tej kategorii i bezpośrednia konfrontacja z Czechem takich zawodników jak Bartek Wawak, Krzysztof Łukasik, Filip Helta czy Jakub Zamroźniak.

W elicie kobiet pod nieobecność Mai Włoszczowskiej, która jednak nie stanie na starcie w Wałbrzychu, na liście startowej mamy w zasadzie tylko krajowe nazwiska – karty rozdawać między sobą zapewne będą Katarzyna Solus Miśkowicz, Gabriela Wojtyła, Klaudia Czabok, Matylda Szczecińska (U23). Zobaczymy jak na tej trasie odnajdą się mająca ostatnio spore problemy z utrzymaniem stałej, wysokie formy Aleksandra Podgórska. Wśród orliczek na pewno będzie walka między siostrami Zawierta oraz Milena Drelak.

Przeglądając listy startowe spodziewam się ciekawego widowiska w kategoriach Juniora, Juniora Młodszego i Juniorki Młodszej. W tej ostatniej kategorii dawno nie mieliśmy bezpośredniej konfrontacji krajowej czołówki (Tatiany Gromady, Sary Bodkowskiej, Hanny Mazurkiewicz) ze startującą głównie w Czechach Natalią Grzegorzewską. Do tego warto dodać, że w zasadzie każdej kategorii są także zawodnicy oraz zawodniczki z Czech, którzy mogą trochę namieszać.

Poniżej kategorie wyścigów i liczba zgłoszonych zawodników:

 • Żak – 43 zawodników
 • Żakini – 23 zawodniczki
 • Młodzik – 77 zawodników
 • Młodziczka – 20 zawodników
 • Junior Młodszy – 76 zawodników
 • Juniorka Młodsza – 22 zawodniczki
 • Junior – 61 zawodników
 • Juniorka – 8 zawodniczek
 • Elita kobiet – 21 zawodniczek
 • Elita mężczyzn – 65 zawodników
 • Amatorka – 6 zawodniczek
 • Amator – 11 zawodników
 • Masters I – 26 zawodników
 • Masters II – 43 zawodników

Pełne listy startowe dostępne na biurozawodow.eu

Na chwilę obecną nie ma informacji o planowanej transmisji zawodów czy wynikach online. Na pewno warto śledzić zarówno fanpage, jak i instagrama Górale na Start.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0