Tom Pidcock poważnie kontuzjowany

HomeSport

Tom Pidcock poważnie kontuzjowany

Po dwóch udanych startach w Pucharze Świata MTB XCO, które odbyły się w niemieckim Albstadt oraz czeskim Novym Meste na Morave Brytyjczyk Tom PIdcock, zawodnik Ineos Grenadiers, udał się do Hiszpanii, gdzie miał przygotowywać się do dalszej części sezonu. Kilka dni temu temu wrzucał zdjęcie ze wspólnego treningu z Jose Hermidą.

Najbliższym startem miał być szosowy wyścig Tour de Suisse, a na rowerze górskim miał wystartować ponownie w Pucharze Świata we francuskim Les Gets, by pod koniec lipca stanąć na starcie Igrzysk Olimpijskich. Plany jednak muszą ulec zmianie.

Niestety w poniedziałek podczas treningu doszło do zdarzenia – na razie nieznane są okoliczności – w efekcie którego przytomny Tom Pidcock został znaleziony obok połamanego roweru szosowego. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód podczas treningu, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Z komunikatu wydanego przez Ineos Grenadiers dowiadujemy się, że Tom Pidcock ma złamany obojczyk, jest już po operacji, skoncentrowany na jak najszybszej rehabilitacji, by móc bezzwłocznie powrócić do treningów.

COMMENTS

DISQUS: 0