Bike Maraton 2021 #2 – Polanica-Zdrój dobra na wszystko!

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Bike Maraton 2021 #2 – Polanica-Zdrój dobra na wszystko!

Bywały w Polanicy maratony szutrowe, suche i na pewno łatwiejsze. Mimo kilku objazdów i usunięcia z trasy paru nieprzejezdnych miejsc, sobotni wyścig do łatwych nie należał, i to bez względu na dystans. Ciemne chmury, które przetaczały się nad Górami Orlickimi i Bystrzyckimi przynosiły – na zmianę – lekką mżawkę, gwałtowną ulewę i wiosenne gradobicie, a błota na trasie naprawdę było sporo. Tegoroczna wiosna do suchych po prostu nie należy. Początek sezonu mamy na Bike Maratonie mocny, ale pamiętajmy, że to dopiero druga edycja, wyścigów (również tych relatywnie łatwiejszych) przed nami sporo, a „pomocą” przy układaniu tegorocznego wiosennego kalendarza znów służyła epidemiczna rzeczywistość.

Druga edycja tegorocznego Bike Maratonu pokazała jednak ponownie niesamowity głód ścigania panujący wśród zawodniczek i zawodników, a także to, że Polanicy – Zdroju nie może w kalendarzu cyklu po prostu zabraknąć. To miejsce, z wielu powodów, wyjątkowe i obecne na Bike Maratonie już całe 20 lat.

W tym roku Polanica gościła również XIV Memoriał Artura „Fisha” Filipiaka.

Całe podium dystansu GIGA zgarnęli i podzielili między siebie zawodnicy SGR Specialized. Pierwszy był Piotr Konwa, drugi Karol Rożek, a trzeci Mikołaj Dziewa.

Klasyfikację BM PRO kobiet na GIGA wygrała natomiast Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team) przed Michaliną Ziółkowską (CST Accent MTB Team) i coraz lepiej radzącą sobie na długich dystansach Martą Garnek (Dream-Bike Bielawa).

Piotr Berdzik (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team) zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji open na dystansie MEGA,  za nim do mety dojeżdża Marek Ardelli (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych), a trzeci jest Michał Siekierski (Kibolski KS).

W stawce kobiet zwycięstwo dla Alicji Marciniec, drugie miejsce dla Magdaleny Wojtyły (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team), a trzecie dla Aliny Serafin (THP Team).

Na dystansie CLASSIC pierwszy był Jakub Rawicki, drugi Szymon Stolarczyk (KKW Nexelo Wałbrzych), a trzeci Aleksander Dziurzyński. Anna Banasiak (OŚ Racing Team) pierwsza w open kobiet, wygrywając z Martą Wiśniewską (Zarębski Team) i Alicją Napiórą (Hurtap).

Najszybszym zawodnikiem dystansu FUN był Piotr Bujak (KS Pławna), a najszybszą zawodniczką okazała się Zofia Glądała (UKS Kopernikus Jelenia Góra), która wygrała też kategorię młodziczek.

Pełne wyniki dostępne nas stronie: bikemaraton.com.pl/polanica-zdroj/wyniki/

Sportowy Weekend w Polanicy – Zdroju to nie tylko Bike Maraton – w niedzielę miała miejsce inauguracja tegorocznego Super Biegu – Pucharu Sudetów w biegach górskich, a biegacze rywalizowali na trasach VI Półmaratonu Polanica – Zdrój i VI Dziesiątki Staropolanki.

Przed nami przerwa w startach i na trasy Bike Maratonu wracamy 3 lipca w Szklarskiej Porębie. Będzie to tradycyjna i limitowana edycja „ultra” – z wydłużonym do 100 km dystansem GIGA. Wcześniej jednak wystartuje czterodniowa etapówka Bike Adventure, która odbędzie się w dniach 26.06 – 29.06, również w Szklarskiej Porębie.

COMMENTS

DISQUS: 0