M Liga XC na Górze Sobotów czyli czas na cross country!

HomeSportZapowiedzi

M Liga XC na Górze Sobotów czyli czas na cross country!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Bardzo nam miło ogłosić, że w niedzielę 30 maja M Liga otwiera sezon XC! Na tak zwanym “wydmowym wale Emowa”, po zachodniej stronie Mazowieckiego Parku krajobrazowego, znajduje się Góra Sobotów. Miejsce lokalnej społeczności znane jest z pozostałości umocnień i fortyfikacji wojskowych z początku XX wieku.


Nie da się ukryć, że pofalowany teren, gęsto porośnięty lasem, jest idealnym miejscem do wytyczenia solidnej trasy XC!
Trzykilometrowy przebieg rundy pozwala wycisnąć 80 metrów przewyższenia. Jak na Mazowsze, to jest zapowiedź solidnego ścigania. Z resztą jest to trasa, która zawsze przypada do gustu uczestnikom. Stąd już piąte zawody w tym miejscu.

Czekają na Was zarówno sztywne podjazdy, jak i techniczne zjazdy. Będą świetne single z naturalnymi przeszkodami, które wymagają umiejętności i opanowania roweru, ale również szersze dukty i ścieżki, na których można wyprzedzić. Pod kątem technicznym i wytrzymałościowym trasę można ocenić jako trudną, ale każdy jest w stanie ją przejechać.

Informacje o przebiegu trasu oraz profilach wysokościowych znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Przed Kolarzami na trasie zmierzą się biegacze startujący w M Cross Run.

Przybliżony program zawodów:

  • 11:00 – możliwość zgłaszania się do Biura Zawodów
  • 12:00 – start kategorii Kids D1, D2, C1, C2 (od dwóch do trzech rund)
  • dekoracja po wyścigu + loteria z nagrodami dla dzieci
  • 12:45 – start kategorii młodziczka, młodzik, juniorka młodsza*, junior młodszy, masters II, III i IV, kobiety: juniorka, elita, Ladies (od pięciu do sześciu rund). Kategorie młodziczka, młodzik i juniorka młodsza wystartują przed pozostałymi kategoriami z handicapem maksymalnie 8 minut oraz zakończą wyścig po przejechaniu właściwej liczby rund dla swoich kategorii (od dwóch do trzech rund).
  • dekoracja po wyścigu
  • 14:15 – start kategorii junior, masters I, elita (od sześciu do siedmiu rund)
  • dekoracja po wyścigu + loteria z nagrodami

Pętla dla dzieci w kategoriach Kids wyniesie ok 1,5 km z sumą przewyższeń ok 25 m. W dniu startu, w zależności od warunków pogodowych podejmiemy decyzję, czy dzieci będą tą pętlę pokonywać 2 lub 3 razy!

Na wyścig najlepiej będzie dojechać z oddanej drogi ekspresowej S17 (z Warszawy zjeżdżamy na Wiązowną – węzeł Góraszka – przejeżdżamy przez Wiązowną, aby znów przejechać pod S17 do ul. Parkingowej i Sosnowej). Z kolei od strony Józefowa czy Otwocka najlepiej dojechać ul. Wiązowską, przeciąć S17, i nie dojeżdżając do centrum Wiązowny znów przejechać pod S17 do ul. Parkingowej i Sosnowej.

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie.

Link do zapisów

Zapraszamy!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0