Rusza Peleton UCI C2 na żywo | Puchar Polski MTB XCO, Białystok

HomeSportZapowiedzi

Rusza Peleton UCI C2 na żywo | Puchar Polski MTB XCO, Białystok

23 maja 2021 w Białymstoku odbędzie się druga runda Pucharu Polski MTB XCO, będzie to XIX edycja wyścigu Rusza Peleton, który co roku otwierał sezon cross country (XCO) w kraju. W ubiegłym roku z powodu pandemii się nie odbył, a w tym przesunięty został na końcówkę maja. To drugi z siedmiu wyścigów zaplanowanych na ten rok, co ważne wpisany jest do kalendarza UCI z kategorią C2, co zaowocowało chociażby kilkoma nazwiskami z zagranicy na liście startowej.


Rekordowa frekwencja


Zawody w Białymstoku są obok Pucharu Polski MTB XCO także Eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której finał jest dla kategorii Juniora Młodszego i Juniorki Młodszej imprezą rangi mistrzowskiej. Wszystko to, wraz z ograniczoną ofertą zawodów w całym kraju, sprawiło, że na listach startowych mamy blisko 500 osób, co czyni zawody jednymi z najliczniej obsadzonych co najmniej w ciągu ostatnich kilku lat.


Program zawodów


  • 8:50 – Żak / Żaczka
  • 9:30 – Młodzik / Młodziczka
  • 10:30 – Masters / Amator
  • 12:30 – Junior Młodszy
  • 13:45 – Elita kobiet, U23 kobiet, Juniorka, Juniorka Młodsza
  • 15:45 – Elita mężczyzn, U23 mężczyzn, Junior

Objazd trasy


Jak możecie zobaczyć na poniższym objeździe trasy nagranym w sobotę przez Michała Topora trasa jest stosunkowo wąska, co przy rekordowej frekwencji oraz połączonych kategoriach może skutkować pewną nerwowością na starcie oraz korkami. Zobaczymy jak to wyjdzie na żywo.


Transmisja zawodów


Będąc na miejscu w Białymstoku będę dla Was na fanpage portal kolarski #mtbxcpl relacjonować wyścigi. Postaram się pokazać, jak nie całe, to większość rywalizacji począwszy od kategorii Masters, której start zaplanowany jest na 10:30.

Śledźcie zarówno fanpage, jak stories portalu na instagramie, gdzie będę starać się równolegle robić krótkie wrzutki informujące o sytuacji na trasie.

COMMENTS

DISQUS: 0