Wyniki zawodów cross country (XCO) i maratonów MTB (XCM) | 15-16 maja 2021

HomeSportWyniki

Wyniki zawodów cross country (XCO) i maratonów MTB (XCM) | 15-16 maja 2021

Weekend 15-16 maja 2021 był pierwszym od wielu miesięcy, kiedy skala poluzowanych obostrzeń pozwoliła także na organizację sportu amatorskiego na świeżym powietrzu. Teoretycznie limit wynosi 250 osób i nie ma zgody na start falami, ale większość organizatorów zastosowała metodykę z ubiegłego roku np. zwiększając odstępy czasu między sektorami i traktując każdy z nich jako osobne wydarzenie. Frekwencja dopisała, na starcie stanęło kilka tysięcy osób.


Prawie 1000 na Bike Maratonie, prawie 700 na Poland Bike, blisko 500 na Pomerania MTB Maraton i prawie 400 na Solid MTB Maraton, ponad 250 na Zachodnipomorskim Pucharze MTB. Do tego kolejne setki na wyścigach cross country w Wągrowcu, Wesołej i Wietrznie.

Uczestników nie odstraszyły też wyższe opłaty startowe. W niektórych wyścigach za udział trzeba było zapłacić 100 złotych i więcej. I to niezależnie czy wybierało się najkrótszy czy najdłuższy dystans.

Niewątpliwie najważniejszymi wyścigiem minionego weekendu, obok oczywiście Pucharu Świata MTB XCO w Czechach, był Bike Maraton w Złotoryi, w ramach którego rozegrano także drugi wyścig Pucharu Polski w maratonie MTB. Rywalizowano także w cross country i co ważne, nawet tak bardzo lokalne zawody jak Podkarpacka Liga Rowerowa są wpisane do kalendarza OZKol!

Poniżej wzorem lat ubiegłych podium na najdłuższych dystansach maratonów oraz w najważniejszych kategoriach w cross country.

Sixt Puchar Mazowsza MTB XCO – Wesoła

Elita:

  1. Michał Topór – NS Bikes Factory
  2. Maciej Jeziorski – jezior.bike
  3. Paweł Garczyk – Warszawski Klub Kolarski
  1. Klaudia Cichacka – MetroBikes.pl
  2. Patrycja Piotrowska – Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express
  3. Małgorzata Mazurek – UKS Krupiński Suszec Konwa Bike

Pełne wyniki

Podkarpacka Liga Rowerowa – Wietrzno

Elita:

  1. Michał Topór – NS Bikes Factory
  2. Marcin Rydel – Zryw Buszkowiczki
  3. Karol Macek – Chyrowa Ski Team

Pełne wyniki

XVII Otwarte Mistrzostwa w kolarstwie górskim MTB XCO – Wągrowiec

Elita:

  1. Miłosz Zwierski – Superior Zator
  2. Sylwester Swat – KU AZS PP
  3. Adam Deska – KU AZS UP Poznań
  1. Sandra Samolewska – KU AZS UP Poznań
  2. Adrianna Owczarek – KU AZS UP Poznań
  3. Weronika Zielińska – KOSOX bike team

Pełne wyniki

Bike Maraton – Złotoryja

Giga:

  1. Filip Adel – Superior Velsbike Team
  2. Karol Rożek – SGR Specialized
  3. Michal Kanera – Ghost Team
  1. Zuzanna Krzystała – RK Exclusive Doors
  2. Aleksandra Andrzejewska – CST Accent MTB Team
  3. Izabela Kamińska – Sklepbicykl.pl Perfectsource

Mega:

  1. Szymon Stawowy – CST Accent MTB Team
  2. Paweł Ścierski – MŚ Cycling & Dietetyka
  3. Łukasz Pihulak – Seven Perceptus Team
  1. Magdalena Zawierta – WKK Wiśniewski MTB Team
  2. Alicja Marciniec
  3. Sandra Adamczyk – Orion Art Stal Team

Pełne wyniki

Solid MTB Maraton – Dolsk

Giga:

  1. Michał Gehrke – Rybczyński Bikes Remmers Team
  2. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bikes Remmers Team
  3. Bartosz Kołodziejczuk – KOSOX Bike Team
  1. Joanna Adamska – Rybczyński Bikes Remmers Team

Pełne wyniki

Mega:

  1. Paweł Ścierski – MŚ Cycling & Dietetyka
  2. Artur Nowinka – LS Plus Recycling Team
  3. Jakub Mądry – Strefasportu.pl MW Invest
  1. Katarzyna Dąbrowicz – MŚ Cycling & Dietetyka
  2. Sylwia Tumiłowicz – Real 64sto
  3. Debora Figiel – KOSOX Bike Team

Pełne wyniki

MTB Pomerania – Szemud

Mega:

  1. Tomasz Repiński – ASE Trek Gdynia
  2. Krzysztof Krzywy – Cycling Planet
  3. Łukasz Derheld – ASE Trek Gdynia
  1. Monika Kulling
  2. Anna Kołatka – 3S Bike Team Ciechanów
  3. Ewelina Cywińska – Majbike Team

Pełne wyniki

Zachodnipomorski Puchar MTB – Przesącin k. Szczecina

Giga:

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Paweł Kalita – Wataha.cc
  3. Przemysław Janik- Specialized Syncros Team

Pełne wyniki

Mega:

  1. Jakub Orzechowski – Protour Racing Team
  2. Adrian Zimny – Moya Racing Team
  3. Jarek Panejko – Tryton Bike Team
  1. Magdalena Płachecka Roszatycka – Protour Racing Team
  2. Iwona Rychlewska – Moya Racing Team
  3. Katarzyna Piecyk

Pełne wyniki

LOTTO Poland Bike Marathon – Jabłonna:

Max:

  1. Łukasz Woźnica – Damovo Bike Team
  2. Łukasz Góralewski – KK Catena Wyszków
  3. Arkadiusz Jusiński – Evanlite
  1. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  2. Anna Wołos – Enea KS Energia Kozienice
  3. Katarzyna Ebert – New Age Fitness – Skleprowerowy.pl

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0