Cisowianka Mazovia MTB Marathon startuje w Legionowie

HomeSportZapowiedzi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon startuje w Legionowie

Wreszcie! Długo wyczekiwany moment rozpoczęcia 17. edycji Cisowianka Mazovia MTB Marathon nastąpi 23 maja w Legionowie. To wtedy pasjonaci MTB ruszą do rywalizacji w ramach cyklu zawodów Cezarego Zamany.


Podczas gdy luzowane są obostrzenia sanitarne, kolarze napinają linki w rowerach. Gdy wokół spada ciśnienie związane ze stresem zachorowania, w rowerowych dętkach ciśnienia przybywa. Gdy życie powoli wraca do normalności, pasjonaci MTB szybko kręcą pedałami, przygotowując się do upragnionego sezonu 2021. Motywacji do treningów dodaje zakreślona na czerwono data w rowerowym kalendarzu. To niedziela 23 maja, czyli dzień, gdy odbędzie się pierwszy z dziesięciu maratonów Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Miejscem inauguracji sezonu będzie świetnie znane zawodnikom Legionowo.

„Tutejsza okolica daje nieograniczone wręcz możliwości przy planowaniu tras. Zadowoleni będą zarówno ci, którzy nastawiają się na bardziej rekreacyjną i spokojniejsza jazdę, jak i ci, którzy oczekują maksimum sportowych wyzwań” – zapowiada dyrektor sportowy Mazovii, Cezary Zamana. „Każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na jednym z czterech dystansów, różniących się między sobą długością oraz stopniem trudności”.

Na uczestników niedzielnego maratonu czekają dystanse: Hobby (dla dzieci i młodzieży), Fit (dla początkujących oraz seniorów), ½ Pro oraz Pro (najdłuższe oraz najbardziej wymagające).

Miasteczko rowerowe i baza zawodów będzie tradycyjnie zlokalizowana pod Areną DPD w Legionowie. To już kolejny raz, gdy władze Legionowa wspólnie z Cezarym Zamaną promują ruch i aktywność na świeżym powietrzu. „Nie ma skuteczniejszego i bardziej naturalnego sposobu na nabycie odporności niż sport czy rekreacja. Dlatego na maraton zapraszam spragnionych zarówno sportowych emocji, jak i zdrowia” – zachęca kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne. Wszystkie szczegóły na temat tras można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów: mazoviamtb.pl

Zapisy na Legionowo Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line.

PROGRAM ZAWODÓW

LEGIONOWO CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Sobota 22 maja

 • 12:00-18:00 – obsługa biura zawodów 

Niedziela 23 maja

 • 8:00-16:00 – obsługa biura zawodów
 • 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy

Zapisy

 • 8:00-9:40 – zapisy na Hobby
 • 9:40-11:00 – zapisy na Fit
 • 11:00-12:00- zapisy na 1/2 Pro i Pro 

Starty

 • 10:20- start dystansu Hobby
 • 11.20- start dystansu Fit
 • 12:30- start dystansów ½ Pro i Pro

Dekoracje

 • 11:30- dekoracja dystansu Hobby
 • 13:30- dekoracja dystansu Fit
 • 15:00- dekoracja dystansu ½ Pro
 • 15:30- dekoracja dystansu Pro

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

COMMENTS

DISQUS: 0