Filip Adel i Zuzanna Krzystała najszybsi | Puchar Polski w maratonie MTB, Złotoryja

HomeSportWyniki

W Złotoryi zainagurowany został cykl Bike Maraton. W ramach pierwszego wyścigu rozegrana została druga runda Pucharu Polski w maratonie MTB. Inauguracja odbyła się miesiąc wcześniej na Pomorzu, w Bartomino. Wtedy wygrali Filip Helta (SGR Specialized) i Zuzanna Krzystała (RK Exclusive Doors). W drugim wyścigu frekwencja była częściowo okrojona przez fakt, że kilku zawodników pojechało na Puchar Świata MTB XCO w czeskim Novym Meste na Morave.

Organizator przygotował wymagającą trasę liczącą 77 km i blisko 2 tys metrów przewyższenia. Na starcie stanęło 30 zawodników i 10 zawodniczek elity. Na starcie prawie w komplecie stawiły się m.in. drużyny takie jak JBG-2 CryoSpace, SGR Specialized, RK Exclusive Doors czy CST Accent MTB Team.

Po blisko czterech godzinach rywalizacji na metę wpadła czteroosobowa grupka, w skład której wchodziło dwóch Czechów – Filip Adel i Michał Kanera oraz dwóch Polaków, zawodników SGR Specialized, Piotr Konwa i Karol Rożek.

Ostatecznie najszybszy z czasem 3:45:24 był Filip Adel, który na finiszu ograł Karola Rożka. Z kolei kilkanaście sekund później podobna sytuacja miała miejsce w walce o trzecie miejsce Michał Kanera, był o sekundę szybszy od Piotra Konwy.

W rywalizacji kobiet Zuzanna Krzystała przejechała samotnie cały dystans, meldując się na mecie z czasem 4:38:00. Druga na mecie zameldowała się osiem minut później Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team), a trzecia tego dnia była Izabela Kamińska, która potrzebowała kolejnych dziesięciu minut.