Carter Woods ponownie najlepszym Orlikiem | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Moravefot. Andy Vathis

HomeSportWyniki

Carter Woods ponownie najlepszym Orlikiem | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Morave

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W czeskim Novym Meste na Morave na Arenie Vysoczyna rozgrywana jest druga runda Puchar Świata MTB XCO. W piątkowych wyścigach XCC (short track) wygrali Amerykanka Haley Batten (Trinity Racing) oraz Mathieu van der Poel (Alpecin Fenix). Na sobotę w ramach Pucharu Świata MTB XCO zaplanowane były wyścigi kategorii U23 mężczyzn i U23 kobiet. Rywalizację Orlików, tak jak w Albstadt wygrał Kanadyjczyk Carter Woods (Norco), a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Stanisław Nowak (KS Luboń Skomielna Biała), który zajął 61. miejsce.


Runda w Novym Meste na Morave jest jedną z bardziej technicznych, usiana milionem korzeni, które w trudnych warunkach, które od kilku dni panują w tym rejonie Czech sprawiły, że praktycznie na każdym fragmencie trasy jest bardzo ślisko i wymagająco.

Podobnie jak w Albstadt Carter Woods zdominował rywalizację w orlikach jadąc na solo cały wyścig. Na mecie zameldował się z przewagą prawie dwóch minut na drugim Amerykaninem Amosem Rileyem oraz prawie dwóch i pół minuty nad trzecim, Szwajcarem, Alexandrem Balmerem (Thomus RN).

W rywalizacji wzięło 146 zawodników, ale aż piętnastu nie ukończyło wyścigu. Z kolei bez dubla pojechała mniej niż połowa, 61 zawodników. Tym ostatnim bez dubla był Stanisław Nowak, który w stosunku do Albstadt poprawił wynik o osiem oczek. Na mecie do Woods’a stracił 12:54.

Kolejnymi Polakami byli na 73. miejscu Konrad Czabok (Warszawski Klub Kolarski), który przejechał pięć z siedmiu okrążeń oraz Szymon Pomian (GKS Cartusia Kartuzy), który także został zdjęty z trasy na dwa okrążenia do końca i sklasyfikowany na 82. miejscu. Trzecim Polakiem był Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała), który przejechał cztery okrążenia i w wynikach jest na 106. miejscu.

Pełne wyniki


„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na serwer #mtbxcpl na Discordzie:

Program i transmisja

Rywalizacja elity – zarówno piątkowy XCC, jak i niedzielne XCO, transmitowana będzie tradycyjnie na redbull.com. Transmisja w piątek od 17:50, a w niedzielę od 11:00 (elita kobiet) i 15:00 (elita mężczyzn).

Wyścigi elity oraz U23 będą miały dostępny live timing na stronie UCI. Rywalizacja Orlików i Orliczek będzie transmitowana przez czeską telewizję ČT sport, ale tu bez dobrego VPN raczej nie ma co liczyć na oglądanie.

Live timing dla Juniorów oraz Juniorek będzie z kolei dostępny na stronie sportsoft.cz.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0