Luzowanie obostrzeń w sporcie – od 15 maja wydarzenia sportowe dla 150 osób!

HomeSport

Luzowanie obostrzeń w sporcie – od 15 maja wydarzenia sportowe dla 150 osób!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W dniu 12 maja 2021 odbyła się konferencja prasowa Premiera Mariusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego podczas której zakomunikowane zostało m.in. przyspieszone luzowanie obostrzeń obszarze sportu.

Pierwotnie do 5 czerwca 2021 sport amatorski oraz wydarzenia sportowe ograniczone zostały tylko do obiektów sportowych na świeżym powietrzu. To ulega zmianie i już od 15 maja będzie możliwość organizacji wydarzeń sportowych w przestrzeni otwartej, poza obiektami sportowymi w limicie 150 osób nie licząc obsługi.

Jeszcze mniejsze ograniczenia i większe limity będą obowiązywać od 28 maja, kiedy to dopuszczony będzie udział 250 osób.

Wszystko oczywiście będzie musiało się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym, oznacza to m.in. fakt obowiązku zasłaniania ust i nosa w sytuacji braku możliwości zachowania dystansu 1,5 metra od innej osoby. W praktyce będzie to się przekładać m.in. na obowiązek noszenia maseczek w miasteczku zawodów czy stojąc w sektorze w oczekiwaniu na start.

Powyższe informacje zostały przekazane na konferencji prasowej oraz opublikowane na stronach rządowych, czekamy na Rozporządzenie, które wszystkie to doprecyzuje.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0