Carter Woods wygrywa w U23 mężczyzn | Puchar Świata MTB XCO, Albstadtfot. Andy Vathis

HomeSportWyniki

Carter Woods wygrywa w U23 mężczyzn | Puchar Świata MTB XCO, Albstadt

W niemieckim Albstadt swoją inaugurację ma Puchar Świata MTB XCO. Drugi dzień rywalizacji stoi pod znakiem U23. Niestety ze względu na obostrzenia dopuszczono tylko kategorie pełnoletnie, a juniorskie zostały usunięte z programu. W orlikach, którzy rywalizowali na pięciu okrążeniach wygrywa Kanadyjczyk Carter Woods (Norco Factory Team).

Sobota w Albstadt przygotowała zdecydowanie lepszą pogodą niż w piątek. Nie dość, że słonecznie to wyraźnie cieplej. Po piątkowych ledwo ośmiu stopniach Celsjusza dziś zawodnicy mogli liczyć nawet na 15-16 stopni. W zasadzie idealna temperatura na wyścig. Do tego przesychające podłoże oferujące coraz lepszą przyczepność, ale jeszcze bez kurzu.

Na starcie orlików stanęło 130 zawodników, wśród nich dwóch Polaków – Konrad Czabok i Stanisław Nowak. Staszek mają na koncie kilku punktów UCI mógł liczyć na całkiem przyzwoite rozstawienie, 45 miejsce. Konrad Czabok nie mający jakichkolwiek punktów dostał 102 numer startowy.

Od startu zawiązała się ośmiosobowa grupka złozona z takich zawodników jak Joel Roth, David List, Carter Woods, Simone Avondetto, Alexandre Balmer, Cmeron Orr, Riley Amos i Luca Schatti. Kolejni zawodnicy jechali z już kilkudziesięcosekundową stratą. Konrad Czabok około 120 pozycji, a Stanisław Nowak w dziewiątej dziesiątce powoli przeskakujący do przodu.

Na przedostatnim okrążeniu prowadząca grupka topnieje – zostają Avondetto, List, Roth, Woods i Amos. Kolejni tracą kilkanaście sekund i więcej. Stanisław Nowak około 75 miejsca i cały czas napiera. W tym samym czasie niestety przy nazwisku Konrada Czaboka pojawiają się literki DNF. Pisząc tę notkę jeszcze nie wiem co się tam wydarzyło.

Na ostatnie okrążenie wjeżdża ponownie piątka zawodników. Wiadomym jest, że teraz będzie musiało dojść do selekcji, w przeciwnym razie będzie walka na kreskę. Woods atakuje, buduje kilka sekund przewagi, stały dystans utrzymuje List, natomiast paliwa brakuje pozostałym.

Kanadyjczyk Carter Woods wygrywa z przewagą sześciu sekund, drugi na mecie melduje się Niemiec David List, a trzeci Włoch Simone Avondetto, który traci siedemnaście sekund.

Stanisław Nowak daje radę przebić się na 69. miejsce notując 9 minut i 9 sekund straty. Konrad Czabok ostatecznie nie z DNF, ale dublem, sklasyfikowany na 112. miejscu.

Pełne wyniki

„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na nasz serwer na Discordzie:

Program i transmisja

Piątkowy short track (XCC) będzie transmitowany na redbull.com. Wyścig kobiet o 17:30, wyścig mężczyzn o 18:15. Relacja rozpocznie się o 17:20.

W sobotę wyścigi orlików i orliczek, które nie będą transmitowane. Dostępny tylko i wyłącznie live timing – link.

W niedzielę wyścigi elity kobiet o 11:00 i elity mężczyzn o 14:15 – oba do obejrzenia na redbull.com.

COMMENTS

DISQUS: 0