Pauline Ferrand Prevot w pięknym stylu wygrywa XCC | Puchar Świata MTB XCO, Albstadt

HomeSportWyniki

Pauline Ferrand Prevot w pięknym stylu wygrywa XCC | Puchar Świata MTB XCO, Albstadt

W niemieckim Albstadt wyścigiem elity kobiet w formule short track (XCC) zainagurowany został tegoroczny Puchar Świata MTB XCO.

Na pierwszym okrążeniu na czele jechała Rebecca McConnell (Primaflor), ale specyfika wyścigu w ostatnich latach nauczyła chyba wszystkich, że ta formuła to jest absolutny rollercoaster i wszystko może się zmienić nawet w ostatnich chwili. Tak też było tym razem. Zaplanowanych zostało sześć okrążeń. Na drugie okrążenie na czele stawki wyjechała Loana Lecomte (Massi), przez które prowadziła grupę całe kółko. Tempo trochę spadło, na przód wyszła Linda Indergand (Giant), która zaczęła mocno pracować i chyba jej atak nie został poważnie potraktowany przez resztę. Przewaga z czterech sekund z na kolejnych okrążeniach urosła aż do osiemnastu.

Na ostatnie okrążenie na drugiej pozycji wjechała Pauline Ferrand Prevot (Absolute Absalon BMC), która zaczęła bardzo mocno pracować. Za nią jechała Annie Last oraz reszta zawodniczek. W połowie rundy na wąskim singlu Prevot zdołała praktycznie skasować przewagę dojeżdżając do Indergand. Na ostatnią prostą Prevot wychodzi na pierwszej pozycji, tuż przed Szwajcarką. Zaraz za nimi Last i Kate Courtney (Scott SRAM).

Indergand nie ma siły odpowiedzieć na mocny atak Prevot, która po raz pierwszy w tym sezonie wygrywa. O trzecie miejsce walczą Last i Courtney, fotofinisz wskazuje Brytyjkę jako trzecią zawodniczkę.

fot. Radzik

Maja Włoszczowska (Kross ORLEN) ze stratą 37 sekund kończy na 21. miejscu.

Pełne wyniki


„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na nasz serwer na Discordzie:

Program i transmisja

Piątkowy short track (XCC) będzie transmitowany na redbull.com. Wyścig kobiet o 17:30, wyścig mężczyzn o 18:15. Relacja rozpocznie się o 17:20.

W sobotę wyścigi orlików i orliczek, które nie będą transmitowane. Dostępny tylko i wyłącznie live timing – link.

W niedzielę wyścigi elity kobiet o 11:00 i elity mężczyzn o 14:15 – oba do obejrzenia na redbull.com.

COMMENTS

DISQUS: 0