Do końca maja bez zgody na sport amatorski w przestrzeni otwartej – Rozporządzenie z 6 maja 2021

HomeSport

Do końca maja bez zgody na sport amatorski w przestrzeni otwartej – Rozporządzenie z 6 maja 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W czwartek 6 maja 2021 późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało najnowsze Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które definiuje wszystkie zmiany w obostrzeniach do końca miesiąca zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Premiera Morawieckiego i Ministra Niedzielskiego. Niestety jednoznacznie sport amatorski w przestrzeni otwartej jako taki został całkowicie pominięty.

Z perspektywy sportu najbardziej interesujące są dla nas informacje zawarte w Rozdziale 3, paragrafie 16, punktach 29-33, z których wynika:

  • podtrzymanie zgody na organizację sportu zawodowego;
  • podtrzymanie zgody na organizację rywalizacji dzieci i młodzieży przez odpowiedni polski związek sportowy;
  • do 14 maja utrzymanie limitu 50 osób na obiektach sportowych na świeżym powietrzu;
  • od 15 maja zniesienie ograniczeń na obiektach sportowych oraz wprowadzenie limitu 1/4 widowni przy założeniu zajmowania co czwartego miejsca lub 1,5 metra odstępu;
  • wszystkie wydarzenia muszą odbywać się bez udziału publiczności;

Datą graniczną obowiązywania najnowszego Rozporządzenia jest 5 czerwca 2021, co oznacza, że może po tym czasie doczekamy się uwolnienia sportu amatorskiego w przestrzeni otwartej, o ile wcześniej nie doczekamy się jakiejś nowelizacji.

Jednocześnie zniesiono jakiekolwiek ograniczenia w takich obszarach jak np. zwiedzanie lasów, parków i ogrodów zabytkowych należących do instytucji kultury.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1