Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace): „nastawienie ma w sporcie kluczową rolę” | Puchar Słowacji MTB XCO, Drozdovofot. jmphoto

HomeSportKomentarze

Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace): „nastawienie ma w sporcie kluczową rolę” | Puchar Słowacji MTB XCO, Drozdovo

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Puchar Słowacji MTB XCO został zainagurowany wyścigiem w miejscowości Drozdovo. Na zawodach stawili się zawodnicy ze wszystkich krajów grupy wyszehradzkiej. W elicie kobiet wygrała Węgierka Kata Blanka Vas (SD Worx), a w elicie mężczyzn Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace).

Poniżej komentarz postartowy zwycięzcy:

Na pierwszy Puchar Słowacji z rangą C2 organizatorzy przygotowali dość oldschoolowa trasę usytuowaną na stoku narciarskim. Długie podjazdy i szybkie techniczne zjazdy z elementami lokalnego bike parku przypadły mi do gustu. Do startu podszedłem zmotywowany, ponieważ czułem się w dobrej dyspozycji, po ciężkich treningach w minionym tygodniu. A jak się się już wielokrotnie przekonałem, nastawienie ma w sporcie kluczową rolę.

fot. jmphoto

Od początku rywalizacja była mocno zacięta, przez większość wyścigu nadawałem tempo starając się odjechać, w cięższych fragmentach trasy jednak, reszta czujnie odpierała ataki. W połowie ostatniego okrążenia zdecydowałem się zaatakować i nie czekać na rozstrzygnięcie wyścigu na finiszu. Udało mi się zdobyć kilka sekund przewagi i dojechać na pierwszym miejscu.

Pierwsza wygrana w sezonie cieszy najbardziej, tym bardziej, że w stawce pojawi się czołowi zawodnicy z innych krajów, m.in Jan Skarnitzl czy Martin Haring.

Kuba Zamroźniak będzie jednym z kilkunastu Polaków, którzy w najbliższy weekend staną na starcie Pucharu Świata MTB XCO w niemieckim Albstadt. Więcej o tym starcie w osobnym wpisie.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0