Jakub Zamroźniak wygrywa, Matylda Szczecińska na podium | Puchar Słowacji, Drozdovo

HomeSportWyniki

Na Słowacji w miejscowości Drozdovo zainaugrowany został Puchar Słowacji w kolarstwie górskim. Zawody wpisane są do kalendarza UCI z kategorią C2. W mijający weekend to były jedyne zawody UCI w tej części Europy, dlatego też na starcie stanęło sporo zawodników z sąsiadujących krajów. W tym także z Polski. Dla dwójki naszych zawodników to był bardzo szczęśliwy dzień – Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace) wygrał w elicie, a Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski) zajęła trzecie miejsce.

W wyścigu elity kobiet na stracie pojawiła się doskonale znana z kolarstwa przełajowego Węgierka, Kata Blanka Vas, która od samego początku praktycznie zdominowała wyścig, budując wielominutową przewagę z okrążenia na okrążenie. Na metę wjechała samotnie po z czasem 1:25:27. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Virag Buzsaki, która na metę wjechała ze stratą blisko trzech minut. Minutę później na trzecim miejscu zameldowała się Matylda Szczecińska.

Warto podkreślić młody wiek wszystkich zawodniczek z podium – Matylda jest pierwszoroczną orliczką, a Węgierki mają po 20 i 21 lat.

Pełne wyniki

Wyścig elity mężczyzn to duży sukces Kuby Zamroźniaka, który w zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji o najwyższy stopień podium pokonał dwóch zawodników z Czech – Jana Zatloukala oraz Jana Skarnitzla. Różnica na mecie między zawodnikami była kilkusekundowa.

Czwartym zawodnikiem był Filip Helta (SGR Specialized), który do Zamroźniaka stracił ponad minutę.

• Piotr Śliwiński – miejsce 33 / -1 okr

W kolejny weekend, 8-9 maja 2021 w niemieckim Albstadt pierwszy w tym roku Puchar Świata w kolarstwie górskim. Na starcie na pewno zobaczymy m.in. Jakuba Zamroźniaka, Filipa Heltę czy Bartka Wawaka.