Barbara Borowiecka (Giant Gorzów LIV Team): „wyścig jest najlepszą motywacją do wychodzenia ze strefy komfortu”| SIXT Puchar Mazowsza MTB XC, Jabłonnafot. Tomek Ferenc

HomeSportKomentarze

Barbara Borowiecka (Giant Gorzów LIV Team): „wyścig jest najlepszą motywacją do wychodzenia ze strefy komfortu”| SIXT Puchar Mazowsza MTB XC, Jabłonna

24 kwietnia 2021 w Jabłonnie zainaugurowany został cykl zawodów w kolarstwie górskim w formule cross country – SIXT Puchar Mazowsza MTB XC. W wyścigu elity najszybsi byli Klaudia Czabok oraz Filip Helta. Pełne wyniki dostępne w podsumowaniu zawodów. Poniżej możecie przeczytać komentarz postartowy Barbary Borowieckiej, która w elicie kobiet zajęła trzecie miejsce.

W miniony weekend wystartowałam w Pucharze Mazowsza XCO w Jabłonnie. Trzeba trenować, żeby budować wyższą formę. Dla mnie wyścig jest najlepszą motywacją do wychodzenia ze strefy komfortu. Puchar Mazowsza nie należy do prestiżowych wyścigów. O nagrody też się tu nie walczy. Jedzie się dla treningu, a dodatkiem jest fajna atmosfera.

Na starcie stanęło wiele zawodników z Polskiej czołówki, dlatego cały wyścig stał się bardzo interesujący. Doskonale wykorzystano potencjał terenu. Trasa była interwałowa, ale w panujących suchych warunkach bardzo szybka i dynamiczna.

Ten start był też okazją do przetestowania mojego nowego zestawu opon – Wolfpack Speed. Spisały się bardzo dobrze. Zapewniły kontrolę w na tej pełnej ciasnych zakrętów pętli, przy zachowaniu niskich oporów toczenia. Nie byłam przekonana czy rower z pełnym zawiezieniem na tę trasę do dobry wybór, ale okazało się że blokada dampera i amortyzatora skutecznie „usztywniła” konstrukcję zapobiegając stracie energii na dynamicznych podjazdach.

Nasza rywalizacja trwała praktycznie do samego końca. Widać to po różnicach czasowych. Było kilka przetasowań na prowadzeniu. Ostatecznie rywalizację ukończyłam na trzecim miejscu. Z treningu jestem zadowolona, chociaż nie był to pełnowymiarowy czas trwania wyścigi XCO – cztery okrążenia pokonałyśmy w nieco poniżej godziny.

Moim kolejnym startem będzie wyścig szosowy „Ślężański Mnich”.

Strona internetowa zawodów SIXT Puchar Mazowsza MTB XC – https://pucharmazowsza.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0