„Jedź mocniej, jedź dłużej” czyli wymyślone na nowo damskie spodenki Endura Pro SL EGM

HomeSprzęt

„Jedź mocniej, jedź dłużej” czyli wymyślone na nowo damskie spodenki Endura Pro SL EGM

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Przedstawiamy najnowsze dzieło powstałe w wyniku współpracy Endury i Phila Burta – Projekt Ergonomistry, którego pierwszym efektem są NOWE, damskie spodenki Endura Pro SL EGM Bibshort.

Ergonomia ma na celu poprawę komfortu. Komfort sam w sobie jest wartościowym celem (kto nie lubi wygody?). Ale, co najważniejsze, jest to również droga do wyższej wydajności poprzez mniejsze zmęczenie. Filozofia Ergonomistry jest bardzo prosta: Innowacja w zakresie ergonomii i inżynierii zapewniająca komfort, poparta zarówno badaniami nauk medycznych, jak i rygorystycznymi testami rowerzystów…. „Love at first fit”.

Endura nawiązała współpracę ze znanym fizjoterapeutą i ergonomistą Philem Burtem w ramach projektu Ergonomistry i obecnie prezentuje swoje pierwsze dzieło: przełomowe spodenki damskie Endura Pro SL EMG. Razem przełamali tabu związane z dyskomfortem kobiecego siodełka. Wszystko dzięki nowatorskiej koncepcji opracowanej z szeroką grupą kobiet jeżdżących długie dystanse na szosie, a także przetestowanej i sprawdzonej przez profesjonalnych sportowców Lucy Charles-Barclay i Denise Schindler.

Phil jest uznanym na całym świecie innowatorem w zakresie zdrowia i wydajności kolarstwa. Spędził 12 lat jako szef fizjoterapii w British Cycling, a także 5 lat jako konsultant fizjoterapeuty w Team Sky. Po długiej karierze w trakcie której wspierał najlepszych sportowców świata na trzech Igrzyskach Olimpijskich i siedmiu wyścigach Tour de France, Phil Burt łączy siły z Endurą. Połączenie niezrównanej wiedzy medycznej i ergonomicznej Phila z przełomowym podejściem inżynieryjnym firmy Endura jest katalizatorem koncepcji „Ergonomistry”. Celem tego partnerstwa jest opracowywanie produktów, które zapewniają najwyższy komfort i dobre samopoczucie na rowerze w ramach wspólnego procesu od koncepcji poprzez rozwój, udoskonalenie i rygorystyczne testy. Tylko produkty, które zostały pomyślnie stworzone w wyniku tego procesu, będą opatrzone znakiem „Ergonomistry”.

Pierwszym efektem tej współpracy są NOWE damskie spodenki Endura Pro SL EGM Bibshort wyposażone w rewolucyjną wkładkę damską ConForm EGM 800 Series.

Komfort jazdy jest często niesłusznie oddzielany od samej efektywności. Phil Burt wyjaśnia motywację i potrzebę stworzenia nowego typu spodenek:

„Jeśli myślisz o bólu spowodowanym długotrwałą jazdą na rowerze, tracisz możliwość skupienia się na poprawnej realizacji treningu czy braku możliwości w pełni na wyścigu. Jeśli kontuzje powstałe w wyniku dyskomfortu uniemożliwiają Ci trening, nie możesz rozwinąć swojego pełnego potencjału. Wiele osób na rowerze przyjmuje pozycję, która nie jest optymalna dla złagodzenia nacisku na siodło – często zauważalne jest odpychanie się w siodełku lub siedzenie w zbyt mocno wyprostowanej pozycji. Dobre spodenki pozwalają usiąść w miejscu, w którym powinieneś siedzieć i osiągnąć pozycję, która pozwoli Ci osiągać najlepsze wyniki ”.

Profesjonalna triathlonistka Lucy Charles-Barclay o nowych spodenkach:

„Jeśli chodzi o techniczną odzież rowerową, zdecydowanie uważam, że zawodniczki są zbyt często pomijane. Endura stara się to zmienić, tworząc produkty do jazdy na rowerze przeznaczone specjalnie dla kobiet, tak aby zapewnić nam komfort, którego potrzebujemy. Tak bardzo różnimy się w budowie od mężczyzn, więc potrzebujemy innego podejścia do projektowania ”.

Danni Shrosbree, jedna z rowerzystek grupy testowej Endury, dodaje:

„Jako rowerzystka zdecydowanie napotkałam wiele problemów, jeśli chodzi o wkładki. I niestety myślę, że to jest coś, co ja i wiele innych kobiet akceptujemy. Po prostu akceptujemy ból po długim dystansie i oraz dyskomfort podczas powrotu na rower następnego dnia. To jest coś, do czego musiałyśmy się przyzwyczaić. Wspaniale jest widzieć, jak marki takie jak Endura koncentrują się na innowacjach w zakresie wkładek i naprawdę liczą się z potrzebami kobiet i komfortem, którego potrzebują, aby ich jazda była o wiele przyjemniejsza ”.

Aby dowiedzieć się więcej o problemach, z którymi borykają się kobiety, trzeba było przełamać tabu, aby kobiety z grupy testowej mogły otwarcie o tym mówić.

Phil Burt: „Mówienie o problemach powstałych w skutek nieodpowiedniej wkładki i ich przyczynach może być naprawdę trudne i przygnębiające. Nie wiemy, ile kobiet rezygnuje z jazdy na rowerze i gubi się w tym sporcie. Te, o których wiemy, to wierzchołek góry lodowej ”.

„Problemy skórne są spowodowane czterema konkretnymi czynnikami; ciepło, wilgoć, ciśnienie i tarcie, dlatego opracowaliśmy kompletny system, aby zmierzyć się z tymi problemami. Nowa, krótka wkładka wykonana z medycznego elastomeru silikonowego zapobiega uciskom, a który jest wtłoczony piankę wkładki, która odprowadza pot i poprawia oddychalność. Aby zmniejszyć tarcie, opracowaliśmy krem do wkładek oraz płyn do prania, aby usunąć go po zakończonej jeździe, a także balsam nawilżający po kąpieli, aby zachować zdrowie skóry” – wyjaśnia ergonomista. (Produkty Endura Ride Skincare zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku).

Kluczowe jest ułożenie żelu we wkładce, kontynuuje Phil: „żel z tyłu wspiera kości kulszowe, ale wiemy, że kobiety często odczuwają dyskomfort wynikający ze złej budowy przedniej części wkładki. Kobiece biodra mają tendencję do lekkiego obracania się do przodu, przenosząc ciężar na tkanki miękkie z przodu, dlatego w tym miejscu zastosowaliśmy większą ilość żelu. Żel nie odprowadza potu, a pianka nie chroni w pełni przed uciskiem, więc najważniejsze jest odpowiednie połączenie obu materiałów. Aby zmieścić żel i piankę razem bez zwiększania rozmiarów wkładki, Endura zastosowała ścięte krawędzie, dzięki czemu nie możesz wyczuć, gdzie zaczyna się lub kończy żel ”.

Lucy Charles-Barclay stwierdza: „Finalna wersja wkładki jest naprawdę dobra, po prostu zapewnia odpowiednią amortyzację na siodełku. Jeżdżę w spodenkach do 5 lub 6 godzin, więc wypróbowałem je i zdecydowanie czuję różnicę w komforcie. Nie odczuwam otarć ani podrażnień, jestem bardzo zadowolona z produktu końcowego. Spodenki są super wygodne, tak naprawdę nie zauważam, że mam je na sobie, więc po prostu wykonuję swoją pracę i jeżdżę na rowerze ”.

Wkładka jest sercem tego projektu, ale tylko częścią historii:

„Same spodenki są naprawdę ważne, gdyż wkładkę należy ustawić i utrzymać we właściwym miejscu podczas całej jazdy. W przeszłości istniały przekombinowane rozwiązania techniczne dotyczące korzystania z toalety lub zakładania szelek na piersi, lecz dzięki temu projektowi postaraliśmy się, aby było to proste. Podczas całego procesu sprawdziliśmy każdy szczegół z naszym zespołem testerek, aby upewnić się, że nogawki mają odpowiednią długość, pozostają na miejscu podczas jazdy, a krój idealnie współpracuje z dopasowaniem koszulki”.

Doświadczona rowerzystka i dziennikarka Hannah Reynolds opowiada o procesie rozwoju:

„Praca z Endurą pokazała mi, jak szybko można wprowadzać zmiany. Phil dzwonił do mnie, pytał o opinię, a ja wkrótce otrzymywałam rozwiązanie, które dotyczyło tego konkretnego problemu, wsiadałem na rower i było po sprawie. To bardzo satysfakcjonująca rzecz dla rowerzystki, być naprawdę, naprawdę wysłuchanym ”.

Zapoznaj się z technologiami i głównymi szczegółami, które składają się na NOWE spodenki damskie Pro SL EGM.

Filozofia niszczenia tabu

Kobiety siedzą na siodełku inaczej niż mężczyźni z wielu powodów, dlatego całkowicie przeprojektowaliśmy tą wkładkę. Podejście to konfrontuje tabu dotyczące znacznych różnic w sposobie prezentowania się kobiecych ciał, ze szczególnym naciskiem na wrażliwe przednie struktury skóry, w których regularnie pojawiają się urazy i ból.

Elastomer klasy medycznej

Elastomer klasy medycznej – Endura wdrożyła elastomer klasy medycznej, stosowany w zaawansowanej protetyce. Jest znacznie bardziej skuteczny w rozpraszaniu nacisku niż pianka lub tradycyjne żele PU, chroniąc w ten sposób skórę i leżące pod nią tkanki miękkie poprzez rozłożenie nacisku na szerszy obszar i zmniejszenie sił tarcia.

Proces CVP z płynnym elastomerem

Komfort, który zmienia zasady gry, osiągnięto dzięki nowatorskiemu podejściu, w którym elastomer klasy medycznej w postaci płynnej jest połączony z wkładkami Endura o zmiennym profilu (CVP). Projektując wstępnie uformowane wkładki i uważnie kontrolując warunki wytwarzania, płynny elastomer przenika przez strukturę komórek pianki na jej powierzchni granicznej, dokładnie mocując żel na miejscu i zapewniając płynne przejście między wkładką a sekcjami elastomeru.

Symbiotyczny system dopasowania

Endura zremasterowała krój odzieży, gdzie wkładka i krótki krój działają symbiotycznie, ponieważ najlepsza wkładka na świecie nie będzie działać w źle dopasowanych spodenkach. Niezrównana dbałość o szczegóły została zastosowana w każdym aspekcie, od silikonowych wykończeń po rozmieszczenie szwów, zapewniając spójne dopasowanie, które pozycjonuje i utrzymuje wkładkę na swoim miejscu, zapewniając optymalny komfort jazdy przez cały dzień.

Funkcja Zipless Dropseat ™

Aha … i wreszcie unikalna funkcja Endura bez zamka DropSeat ™… „eleganckie rozwiązanie na potrzeby natury”. Oznacza to, że Twoja przerwy podczas jazdy będą bezproblemowe i błyskawiczne … od teraz ty będziesz zostawiać chłopaków w pozycji siedzącej!

Projekt skoncentrowany na rowerzyście – zaprojektowany przez kobiety dla kobiet

Phil Burt: „Stworzyliśmy damskie spodenki zaprojektowane przez kobiety. Mieliśmy projektantkę i panel testowy kobiet; opinie panelu kierowały projektowaniem na każdym etapie. Zrobiliśmy grubo ponad 250 wkładek, aby ustalić, co wpływa na komfort rowerzystki. Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważna była w tym procesie grupa testowa. Jazda na rowerze jest tak wymagająca, że możemy mieć obsesję na punkcie obiektywnych pomiarów i zapomnieć o znaczeniu subiektywnych opinii. Nie powinniśmy rezygnować z komfortu – jeśli czujesz się komfortowo, wszystko jest na właściwym miejscu do wykonania zadania ”.

Susie Cheetham, zawodowa triathlonistka długodystansowa:

„Pomoc w opracowaniu tej nowej żelowej wkładki przeznaczonej dla kobiet naprawdę zmieniła komfort mojej jazdy na rowerze i naprawdę nie mogę się doczekać, aby w przyszłości móc trenować i ścigać się w czymś, co będzie dla mnie o wiele wygodniejsze”.

Paraolimpijka Denise Schindler chwali nową wkładkę Conform EGM 800:

„Ta wkładka naprawdę (…) odciąża wszystkie punkty nacisku. Mogę polecić ją z głębi serca ”.

Hannah Reynolds:

„Endura naprawdę przeprowadziła odpowiednie badania i to pokazuje – w rozmowach, które odbyliśmy, w stworzonych przez nas spodenkach. I ostatecznie w fakcie, że podczas jazdy jestem w stanie zapomnieć o spodenkach, które mam na sobie. To jest największy komplement, jaki można wyrazić. ”

Phil Burt:

„To był dwuletni proces, ponieważ pracowaliśmy z zupełnie nową substancją, która nie byłą stosowana wcześniej w tej kategorii. Było to bardzo czasochłonne i drogie, ale warte inwestycji, zwłaszcza gdy słyszysz od testerek, że są to najlepsze spodenki w jakich jeździły. Ale nie jesteśmy na tyle aroganccy, by sądzić, że to koniec procesu. Chcemy nieustannie ewoluować i czekamy na opinie rowerzystów, gdy tylko ten produkt będzie dostępny ”.

Przegląd informacji o spodenkach damskich Pro SL EGM:

  • Wysokiej jakości włoska mocna lycra® z nietoksycznym, trwałym wodoodpornym wykończeniem bez PFC;
  • Damska wkładka 800-Series Conform EGM z technologią elastomeru klasy medycznej;
  • Wielopanelowa konstrukcja oraz ergonomiczny, profilowany krój;
  • Nowa konstrukcja szelek łączy elastyczne taśmy z głównym panelem zapewniającym dodatkowe wsparcie;
  • Mocno stabilizujący panel lędźwiowy;
  • Innowacyjna i dyskretna technologia Drop Seat nie wykorzystująca zamków
  • 90-dniowa gwarancja satysfakcji

Dostępne w rozmiarach XS-XL

https://www.endurasport.com/Damskie-Spodenki-Pro-SL-Bibshort/p/E6203-Black


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0