Terpstra, Tauber, Stigger oraz Flueckiger, Schurter, Cink na podium Ötztaler Mountainbike Festival 2021

HomeSportWyniki

Terpstra, Tauber, Stigger oraz Flueckiger, Schurter, Cink na podium Ötztaler Mountainbike Festival 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W austriackim Haiming odbyła się kolejna edycja Ötztaler Mountainbike Festival. Mimo całego szeregu ograniczeń i obostrzeń z powodzeniem udało się przeprowadzić wszystkie wyścigi – od juniora przez orlika po elitę. To kolejny wyścig, który przynosi dość niespodziewane rozstrzygnięcia czyniąc rywalizację jeszcze ciekawszą. Nino Schurter (Scott SRAM) mimo kolejnych wyścigów pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie, a wśród kobiet mimo wygranej Anne Terspstra (Ghost Factory Racing) czuć mocny powiew młodości za sprawą Austriaczek Laury Stigger (Specialized Factory Racing) i Mony Mitterwallner.

Trasa w Haiming należy do jednej z najbardziej technicznych tras na których rozgrywane są zawody cross country, zarówno w górę, jak i w dół. Niektóre fragmenty widać na poniższym materiale Thomus RN Swiss Bike:

Juniorki i Juniorzy

Zawody w Haiming były kolejnymi, gdzie wyścigi juniorek i juniorów zaliczane zostały do UCI Junior Series. Wśród juniorek najszybsza była Sina van Thiel (Niemcy) przed Line Burquier (Francja) i Anetą Novotną (Czechy). W juniorach wygrał Holender Chris van Dijk przed Szwajcarami – Nilsem Aebersoldem i Finnem Treudlerem.

Pełne wyniki

U23 mężczyzn

Wyścig orlików wygrał Hiszpan Jofre Cullell Estape przed Szwajcarem Joelem Rothem i Niemcem Davidem Listem.

Pełne wyniki

Elita kobiet

Wyścig elity kobiet przyniósł dość nieoczywiste rozstrzygnięcia. Z pewną, ponad półminutową przewagę wygrała Anne Terpstra, która na mecie zameldowała się przed rodaczką, Holenderką, Anne Tauber (CST PostNL Bafang). Trzecia ze stratą ponad minuty była 21. letnia Laura Stigger. Z kolei zaraz za podium, na czwartym miejscu, 19. letnia Mona Mitterwallner.

Faworytki na dalszych lokatach – Kate Courtney „dopiero” 6., Alessandra Keller 7., Sina Frei 8., Yana Belomoina 9. a Evie Richards 10. Jolanda Neff dopiero na 21. miejscu ze stratą blisko ośmiu minut.

Pełne wyniki

Elita mężczyzn

Po raz drugi z rzędu, w drugim wyścigu w tym sezonie, Mathias Flueckiger (Thomus RN Swiss Bike) ponownie pokonał Nino Schurtera wjeżdżając na metę z przewagą ledwo 5 sekund. Zawodnicy praktycznie cały wyścig przejechali wspólnie. Trzeci na mecie melduje się Ondrej Cink (Kross ORLEN), który do zwycięzcy stracił tylko 12 sekund.

Poniżej krótkie komentarze postartowe zawodników z podium:

Mathias Flueckiger:

Trasa w Haiming jest jedną z moich ulubionych. Ale to także jedna z najcięższych tras. Tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo. Radości przysparza mi także fakt, że po raz kolejny wygrałem z Nino!

Nino Schurter:

„Jeśli chcesz wygrać, to nie ma miejsca na błędy. Czułem się naprawdę mocny i chciałem zaatakować na ostatnim podjeździe, 300 metrów przed metą, ale straciłem trakcję na jednym z korzeni, musiałem się wypiąć i niestety nie dałem rady tak szybko wrócić do gry.”

Ondrej Cink:

„Jestem bardzo zadowolony z trzeciego miejsca w dzisiejszym wyścigu. Myślę, że to bardzo dobre osiągnięcie, czułem, że mam dużo siły, tak ja podczas startu we Włoszech przed tygodniem. Walczyłem ciężko na ostatnim okrążeniu i do zwycięstwa było całkiem blisko. Jestem zadowolony z mojej dyspozycji i czekam już na starty w Pucharze Świata.”

Z niewielką stratą do podium na metę wjechali jeszcze Sebastian Fini (CST PostNL Bafang) oraz Lars Forster (Scott SRAM).

Pełne wyniki

Polacy

W rywalizacji elity mężczyzn wystartowało dwóch Polaków – Mistrz Polski Krzysztof Łukasik oraz Jakub Zamroźniak, obaj w barwach JBG-2 CryoSpace. Niestety wyścigu tego nie będą zbyt dobrze wspominać, ponieważ zajęli odpowiednio 38. (+9:54) i 44. miejsce (-1 okr.).


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0