Bike the Rock (UCI HC) w niemieckim Heubach odwołany!

HomeSportZapowiedzi

Bike the Rock (UCI HC) w niemieckim Heubach odwołany!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Odwołany w ubiegłym roku przez covid Bike the Rock Festival w 2021 roku miał odbyć się w dwóch częściach. Ze względu na przesunięty o rok olimpijski na 24 kwietnia 2021 zaplanowany był wyścig cross country, a część nazwijmy to festiwalowa, obejmująca m.in. maraton i wyścigi dla dzieci zaplanowana na 21 października 2021. Niestety w piątek, 16 kwietnia 2021 na tydzień przed wyścigiem, który ma kategorię UCI HC władze miasta poinformowały, że ze względu na przyrost zachorowań na covid-19 i pogarszającą się sytuację epidemiczną zmuszeni są cofnąć zgodę na organizację.


Na starcie Bike the Rock w Heubach miało stanąć ponad 500 zawodników absolutnie z całego świata, z aktualnymi Mistrzami Świata – Jordanem Sarrou i Pauline Ferrand Prevot, na czele. W ramach zawodów miały odbyć się także wyścigi UCI Junior Series. Miał to też być kolejny wyścig m.in. dla Bartka Wawaka (Kross ORLEN), który raptem tydzień wcześniej we włoskim Nals wywalczył doskonałe 11. miejsce.

Heubach to nie jedyny wyścig zaplanowany na weekend 24/25 kwietnia 2021, który został odwołany. Już wcześniej organizatorzy Pucharu Świata w Maribor poinformowali o nowej, sierpniowej dacie zawodów. Podobnie Puchar Francji, który przełożony został na wrzesień, Górale na Start (UCI C1) w Wałbrzychu, które teraz planowane są na 6 czerwca 2021 czy Rusza Peleton (UCI C2) w Białymstoku przełożony na 25 maja 2021.

Strona internetowa Bike the Rock Festival: biketherock.de


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0