Od 19 kwietnia 2021 luzowanie obostrzeń w sporcie

HomeSport

Od 19 kwietnia 2021 luzowanie obostrzeń w sporcie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W dniu 14 kwietnia 2021 odbyła się konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, który poinformował o utrzymaniu o kolejny tydzień większości obostrzeń wprowadzonych jeszcze w marcu. Jednocześnie poinformował też, że w dłuższej perspektywie czyli do 3 maja 2021 włącznie utrzymany zostanie zakaz prowadzenia działalności hotelarskiej.

Jednym z punktów konferencji była informacja odnosząca się do sportu, czyli tego obszaru, który jest już zamrożony od wielu miesięcy a interesuje nas tutaj chyba najbardziej.

Luzowanie dotyczy obszaru sportu powszechnego i umożliwienia organizacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży prowadzonego przez odpowiedni polski związek sportowy oraz zajęć sportowych na wszystkich obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupach maksymalnie do 25 osób. Przez obiekty na świeżym powietrzu należy rozumieć niezadaszone zamknięte obiekty sportowe, w praktyce przede wszystkim stadiony, boiska, orliki oraz korty tenisowe. Nieprzypadkowo limit został ustalony na 25 osób czyli 2×11 zawodników oraz trzech sędziów.

W kolarstwie nic się nie zmienia. Utrzymana zostaje możliwość organizacji współzawodnictwa, zajęć, treningów i wydarzeń w ramach sportu zawodowego czyli w praktyce możemy mówić tylko o zawodach z kalendarza UCI/PZKol/OZKol. Jednocześnie odblokowanie współzawodnictwa dzieci i młodzieży pozwala na organizację zawodów np. w cross country dla zawodników trenujących w klubach sportowych.

Więcej konkretnych informacji poznamy po opublikowaniu rozporządzenia. Póki co mamy tylko ogólne założenia zaprezentowane na rządowej stronie gov.pl oraz w kanałach social media Kancelarii Premiera, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1