Kaski Bluegrass Rogue w cięższy teren

HomeSprzęt

Kaski Bluegrass Rogue w cięższy teren

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To już dziesięć lat jak marka MET wprowadziła na rynek swoją grawitacyjną submarkę Bluegrass. Przez wiele lat obecności na rynku, współpracę z czołowymi zawodnikami oraz zaplecze MET zyskała dobrą opinię i rozpoznawalność wśród osób jeżdżących przede wszystkim enduro, ale także downhill oraz BMX. Ostatnio do szerokiej oferty kasków fullface oraz zbroi i ochraniaczy dołączyła linia kasków Rogue.

Kaski Rogue dedykowane są przede wszystkim do enduro, ale według producenta swoje zastosowanie znajdą także w bardziej agresywnej jeździe na szlakach czy singlach zapewniając bezpieczeństwo naszej głowie w przypadku uderzenia. Producent poleca także kaski Rogue do jazdy na e-rowerach.

Na rynku polskim dostępne są dwa modele – Rogue i Rogue Core MIPS. Jak łatwo się domyślić, ten drugi wyposażony jest technologię MIPS, która ma na celu jeszcze lepszą ochronę naszej głowy przed urazem za pomocą wewnętrznej części, która ma możliwość kompensacji nawet do 15 mm w każdym kierunku.

Bez względu na wersję kaski Rogue charakteryzuje bardzo dobra wentylacja, za którą odpowiada aż 16 otworów, co przy tak zwartej konstrukcji może być zaskakujące. Dwa otwory znajdują się zaraz powyżej czoła, co ma pomóc w odparowywaniu okularów czy gogli.

Kaski dostępne są w rozmiarach S(52-56) M (56-58) i L (58-61 cm). Każda z wersji w trzech wariantach kolorystycznych

Model Rogue Core MIPS to oprócz MIPS-C2 charakteryzuje się także magnetyczną klamrą Fidlock i wkładkami żelowymi DualGel kompensującymi drgania i pochłaniającymi pot. W zestawie otrzymujemy także torbę ochronną na kask.

Kask Bluegrass Rogue Core MIPS

Waga: 350 g w rozmiarze M

Kask Bluegrass Rogue

Waga: 320 g w rozmiarze M

Rogue to przymiotnik opisujący jedną z cech kolarza górskiego, którego charakteryzuje nieustanna chęć poszukiwania coraz to nowych tras i szlaków. Dodatkowo znany jest z nienagannego gustu, ma absolutnie topowe rowery i charakterystyczny styl, a wyznaczanie nowych trendów jest dla niego czymś oczywistym.

Model Rogue został wyceniony na 449 PLN (link), a model Rogue Core MIPS na 669 PLN (link).

Dystrybutorem kasków MET oraz Bluegrass w Polsce jest firma Velo.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0