Trasa Pucharu Polski XCO w Krynicy-Zdroju

HomeZapowiedziWideo

Trasa Pucharu Polski XCO w Krynicy-Zdroju

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Burza zmian w kalendarzu wyścigów rozpętała się już na dobre, na szczęście jednak wśród wszystkich odwołanych lub przesuniętych wyścigów jeden trzyma się dzielnie i już w sobotę w Krynicy-Zdroju (tej w górach) rozpoczniemy tegoroczne zmagania w ramach Pucharu Polski XCO. Miejscowość jest dla kolarstwa górskiego kultowa, jednak olimpijska odmiana XCO omijała ją przez ostatnie kilka (naście?) lat. Teraz wraca jednak w zaskakujący sposób, jako pierwsza runda najważniejszego krajowego cyklu.

Trasa ulokowana na zboczu Góry Parkowa to przykład klasycznej starej szkoły. Licząca ok 4,3km runda ma ponad 200m przewyższenia na całej długości. Gdyby tego było mało, sam pierwszy podjazd może pochwalić się długością 1,3km oraz 130m w pionie… Fani podjeżdżania poczują się więc jak w raju, ale również zjazdy potrafią sprawić sporo frajdy, szczególnie przy panujących aktualnie warunkach. Są strome, dość szybkie i nie brakuje na nich korzeni i kamieni. W skrócie klasyka, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Trasa została już uprzątnięta, a także oznakowana strzałkami, więc w środę wybrałem się do Krynicy na trening oraz przy okazji nagrałem pełne okrążenie. Całe kółko możecie obejrzeć w filmie poniżej, natomiast szczegóły całej imprezy znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku. Miłego oglądania :)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0