Puchar Polski XCO ze zmienionym kalendarzem startuje już 10 kwietnia!

HomeSportZapowiedzi

Puchar Polski XCO ze zmienionym kalendarzem startuje już 10 kwietnia!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ledwo miesiąc minął od momentu, kiedy podałem „ostateczny” kalendarz Pucharu Polski XCO 2021. Jednak sytuacja związana z pandemią SARS-CoV-2 drugi rok z rzędu sporo wywraca do góry nogami. Wiele z zawodów z kalendarza UCI odbywa się w naprawdę ścisłym reżimie sanitarnym, niewielka część jest odwoływana, a część przekładana na późniejsze miesiące. Podobne perturbacje dotykają Puchar Polski XCO 2021.

Pierwotnie seria miała wystartować 11 kwietnia 2021 wyścigiem “Rusza Peleton” Białystok, UCI C2. Zawody zostały jednak przełożone o półtora miesiąca, na 23 maja 2021. W ich miejsce wskoczyła Krynica Zdrój z „Wyścigiem o Perłę Uzdrowisk”, która już 10 kwietnia 2021 będzie wyścigiem inauguracyjnym serię.

Zgłoszenia i lista startowa Wyścigu o Perłę Uzdrowisk – Krynica Zdrój 2021

Zaplanowana na 1 maja 2021 Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race, UCI HC został przełożony razem z UCI Marathon Series na ostatni weekend września – 25-26.09.2021. Jednocześnie wyścig w Jeleniej Górze będzie finałem Pucharu Polski.

Na 23 maja 2021 wskoczył Białystok, a zawody w Żukowie, UCI C3 zostały definitywnie odwołane.

Swoje miejsce w kalendarzu utrzymał wyścig w Jastrzębiu Zdroju, 29 maja 2021 – JBG-2 Pressingowa Petarda.

Bez zmian także “Górale na start” Wałbrzych, UCI C1 – 6 czerwca 2021 oraz Warsaw Cup, UCI C3 – 18 lipca 2021.

Pierwotnie finał Pucharu Polski XCO miał odbyć się 4 września 2021 CykloOpawy w Głuchołazach. Zawody póki co zaplanowane są bez zmiany daty, natomiast finał, jak wcześniej wspomniałem, przesunięty jest na Jelenią Górę.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0