Nino Schurter i Henrique Avancini otwierają sezon na Capoliveri Legend XCO we Włoszechfot. vitesse.link

HomeSportZapowiedzi

Nino Schurter i Henrique Avancini otwierają sezon na Capoliveri Legend XCO we Włoszech

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Włoska wyspa Elba będzie gospodarzem drugiego wyścigu zaliczanego do Pucharu Włoch czyli Internacionali d’Italia Series – Capoliveri Legend XCO, UCI C1. Zawody obejmują wyścigi od najmłodszych kategorii wiekowych, ale to poniedziałkowa rywalizacja wzbudza największe zainteresowanie. Wszystko przez fakt, że na starcie staną m.in. Nino Schurter i Kate Courtney ze Scott SRAM oraz Henrique Avancini z Cannondale Factory Racing.

Advertisement

Zarówno dla zawodników Scott SRAM, jak i dla Henrique Avancini będzie to otwarcie sezonu. W przypadku Brazylijczyka jest to naprawdę dość sensacyjna informacja. Avancini starty w Europie miał zacząć już kilka tygodniu temu, ale ze względu na sytuację z Covid-19 nie miał możliwości opuścić kraju. Do Europy przyleciał dopiero w kwietniu, więc informacja o jego starcie była trzymana w tajemnicy do ostatniej chwili. Udało się!

Na starcie mieli stanąć także zawodnicy Kross ORLEN czyli Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak. Z jakiegoś powodu nie dojdzie do tego, zawodnicy pozostali w swoich krajach.

Capoliveri Legend XCO debiutuje w kalendarzu UCI, ale sami organizatorzy cieszą się wieloletnim doświadczeniem. Co prawda przez lata organizowali maraton MTB, a w tym roku na wyspie odbędą się Mistrzostwa Świata w maratonie MTB. Mimo doświadczenia w formacie maratonu jeszcze przez zawodami można było przeczytać o bardzo wymagającej interwałowej i technicznej trasie zawodów cross country. Runda liczy cztery kilometry i ma 170 m przewyższenia. Wszyscy zawodnicy, którzy do tej pory mieli okazję po niej przejechać wyrażają się z uznaniem i entuzjazmem.

Objazd trasy Capoliveri Legend XCO 2021

Listy startowe Capoliveri Legend XCO 2021

W elicie mężczyzn oprócz wspomnianej dwójki wystartuje w sumie blisko 120 zawodników. Wśród nich m.in. Vlad Dascalu, Maxime Marotte, Luca Braidot, Martin Blums, Anton Sintsov. W elicie kobiet niespełna 50 nazwisk. Z numerem 1 wystartuje Eva Lechner, a z numerem 2 Paula Gorycka! Na starcie również Karla Stepanova, Caroline Bohe, Mona Mitterwallner, Chiara Teocchi oraz wspomniana we wstępnie, była Mistrzyni Świata, Kate Courtney.

Pełne listy startowe – elita mężczyzn / elita kobiet

Program Capoliveri Legend XCO 2021

W Lany Poniedziałek 5 kwietnia zaplanowane są trzy wyścigi. O 10:30 na trasę ruszą juniorzy, którzy przejadą pięć okrążeń. O 12:30 na trasę wyjadą zawodniczki – juniorki, orliczki oraz elita kobiet, które przejadą odpowiednio cztery i sześć okrążeń. Ostatnim wyścigiem będzie rywalizacja orlików i elity mężczyzn, którzy do pokonania będą mieli siedem okrążeń.

Organizator nie poinformował o tym, by miałaby być jakaś relacja na żywo.

fot. Vitesse / Mario Pierguidi / Michele Mondini

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0