Barbara Borowiecka (Giant Gorzów LIV Team): „ten sezon będzie pod znakiem XCO”| Superprestigo MTB, Arnedo, Hiszpaniafot. zubikphoto

HomeSportKomentarze

Barbara Borowiecka (Giant Gorzów LIV Team): „ten sezon będzie pod znakiem XCO”| Superprestigo MTB, Arnedo, Hiszpania

W niedzielę w Hiszpańskiej miejscowości Arnedo w regionie La Rioja odbył się inauguracyjny wyścig z serii Superprestigio MTB. W zawodach wystartowały dwie zawodniczki z Polski – Maja Włoszczowska, która wygrała wyścig oraz Barbara Borowiecka, która zajęła 19. miejsce. Poniżej komentarz postartowy zawodniczki Szczepan Bike, która w zawodach wystartowała na rowerze Liv Pique.

Sezon rozpoczynam wyścigiem UCI C1 z serii Superprestigio MTB w Arnedo. Tuż po Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym zdecydowaliśmy z trenerem, że ten sezon stanie pod znakiem wyścigów XCO. W przygotowaniach oczywiście znajdzie się miejsce na starty w maratonie MTB oraz na szosie i nie tylko.

Od 21 lutego trenuję w Calpe a do Polski wracam tuż po świętach Wielkanocy. To dobry czas na sprawdzenie swojej dyspozycji, no i nowego sprzętu. Pierwszy raz miałam przyjemność startować na rowerze z pełnym zawieszeniem i regulowaną sztycą. Na tej wymagającej technicznie trasie to mi bardzo pomogło. Runda liczyła 5km. Można ją zobaczyć na moim filmie.

Trasa była dla mnie bardzo wymagająca. Strome podjazdy w dużej mierze wijące się po wąskich sinlgach. Skaliste, również strome zjazdy na których chyba najwięcej traciłam. Wystartowałam w stylu CX, czyli mocno od początku. Zapłaciłam za to na drugim okrążeniu. Poczułam zapiek w nogach, a żeby odzyskać koncentrację musiałam delikatnie uspokoić tempo. Dzięki temu utrzymałam równą, mocną jazdę do końca wyścigu.

Warunkowo jestem zadowolona z tego wyścigu. Dyspozycja w porządku. Technicznie niestety muszę jeszcze dużo nadrobić, ale to ma swoje plusy bo skoro jest nad czym pracować to jest szansa na lepsze wyniki.

COMMENTS

DISQUS: 0