Startuje Puchar Polski w maratonie MTB – na początek Luzino

HomeSportZapowiedzi

Startuje Puchar Polski w maratonie MTB – na początek Luzino

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zgodnie z komunikatem Polskiego Związku Kolarskiego z 11 marca 2021 tegoroczny Puchar Polski w maratonie MTB powinien składać się z ośmiu wyścigów – otwarcia w Luzinie (MTB Pomerania), wyścigu w Połczynie Zdroju, kolejnych pięciu wyścigów w ramach Bike Maraton (Złotoryja, Szklarska Poręba, Obiszów, Kowary, Świeradów Zdrój) oraz finału w Gdyni (B-Active Zator). Jak wiemy sytuacja związana z pandemią koronawirusa powoduje co chwila perturbacje związane z kalendarzem zawodów. Póki co jednak możemy być pewni otwarcia, które już w niedzielę 28 marca 2021 na Kaszubach.

Trasa

Organizatorem wyścigu w Luzino jest Stowarzyszenie Pomerania Sport, organizator serii MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. Przygotowana została pętla licząca 25 km plus blisko 8 km dojazdówki. Trasa ma charakter interwałowy, a zebrało się na niej blisko tysiąc metrów przewyższenia. Zawodnicy startujący w Pucharze Polski będą musieli pokonać rundę dwukrotnie czyli około 58 km. Nie da się ukryć, że trochę mało w kontekście faktu, że jest to Puchar Polski w maratonie MTB.

Lista startowa

Mimo tego faktu można powiedzieć, że listy startowej naprawdę imponujące – 50 mężczyzn i 8 kobiet. Ponadto na jednej pętli (33 km) rozegrany zostanie PP XCM w kategorii juniorskiej – lista startowa obejmuje 22 nazwiska: 17 juniorów i 5 juniorek.

Faworyci

W elicie kobiet prawdopodobnie rywalizować między sobą Zuzanna Krzystała, Anna Urban oraz Klaudia Czabok. Dużo trudniej wskazać faworyta wśród mężczyzn, gdzie na starcie zobaczymy prawie całą krajową czołówkę:

  • JBG-2 CryoSpace z Krzysztofem Łukasikiem i Jakubem Zamroźniakiem na czele. Na starcie także Mariusz Kozak i Mateusz Nieboras, a w mastersach Jacek Brzózka
  • SGR Specialized w pełnym składzie – Mikołaj Dziewa, Filip Helta, Piotr Konwa, Karol Rożek
  • Warszawski Klub Kolarski – Karol Ostaszewski, Konrad Czabok

oraz „wolni strzelcy” jak Michał Glanz, Krzysztof Krzywy, Andrzej Kaiser czy Szymon Pomian


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0