SRAM GX Eagle AXS – elektryka dla każdego

HomeSprzęt

SRAM GX Eagle AXS – elektryka dla każdego

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W lutym 2019 SRAM zaprezentował po raz pierwszy swoje elektryczne grupy – szosową RED eTap AXS oraz dedykowane do kolarstwa górskiego XX1 Eagle AXS oraz X01 Eagle AXS. Wszystkie rozwiązania AXS korzystają z łączności BLE, dzięki czemu z pomocą bezpłatnej aplikacji AXS można konfigurować i regulować pracę przerzutki. Dwa lata później SRAM wprowadzą technologię AXS do niższej grupy – GX Eagle!

SRAM GX Eagle AXS

Grupa GX Eagle to sprawdzone rozwiązanie, wytrzymała konstrukcja, a od zeszłego roku dzięki kasetom 10-52 także zasięg 520%. W 2021 roku do tego dochodzi bezprzewodowa technologia AXS, która przez lata z powodzeniem była testowana w wyższych grupach najtrudniejszych warunkach.

Przerzutka SRAM GX Eagle AXS

Elektrycznie sterowana przerzutka to błyskawiczne zmiany niezależnie od tego, czy potrzebujesz zredukować na podjeździe czy też zrzucić na zjeździe. Ponadto przerzutka wyposażona jest w Overload Clutch czyli sprzęgło redukujące przeciążenie, a nazywając rzeczy po imieniu – po prostu trudno jest ją zmielić dokonując zmiany pod dużym obciążeniem. Jest kompatybilna zarówno z kasetami 10-50T, jak i najnowszymi 10-52T.

Charakterystyka przerzutki SRAM GX Eagle AXP (RD-GX-1E-A1):

 • kompatybilna z ekosystemem Eagle;
 • oprogramowanie AXS pozwalające na konfigurację oraz personalizację pracy manetki, tak jak wszystkich produktów SRAM i RockShox;
 • zabezpieczenie przeciążeniowe Overload Clutch;
 • pełna kolorystyka GX Eagle;
 • wymienialna bateria sprzedawana osobno;

Manetka SRAM GX Eagle AXS

Nowa manetka SRAM GX Eagle AXS to prostota i wydajność stworzone z myślą o całodziennych przygodach w terenie. Komfort zmiany przełożeń znany z wyższych grup Eagle AXS od teraz dostępny także w grupie GX. Możesz już zmieniać biegi pod obciążeniem, w najtrudniejszym terenie, pod górę, bez zmiany chwytu na kierownicy. GX Eagle AXS to nowa jakość – brak kabla, obudowy czy przewodów do zarządzania otworzył możliwości projektowe i inżynieryjne dla kontrolera GX Eagle AXS. Wyposażony w sprawdzone, ergonomiczne punkty dotykowe, które sprawiają, że zmiana biegów nie wymaga wysiłku. Ponadto za pomocą aplikacji AXS App można dostosować do własnych preferencji, wybierając, który przycisk do czego służy.

Charakterystyka manetki SRAM GX Eagle AXP (EC-GX-AXS-A1):

 • kompatybilna z technologią MatchMaker X;
 • technologia Eagle;
 • regulacja pracy zarówno przy zrzucaniu, jak i redukcji przełożeń;
 • kompatybilna ze wszystkimi przerzutkami ekosystem Eagle AXS;
 • oprogramowanie AXS pozwalające na konfigurację oraz personalizację pracy manetki, tak jak wszystkich produktów SRAM i RockShox;
 • wodoodporna oraz pyłoodporna zgodnie z kategorią IP69;

SRAM GX Eagle AXS Upgrade Kit

Zestaw GX AXS Upgrade kit (GS-GX-1E-A1) to najprostszy sposób do wejścia w świat bezprzewodowych przerzutek, kompatybilny za całym ekosystemem Eagle – kasetami, łańcuchami oraz korbami. GX AXS Upgrade kit pozwala na uzyskanie korzyści wynikających z AXS bez konieczności wymiany całej grupy.

Osłona baterii SRAM GX Eagle AXS

Osłona baterii AXS (EP-EAC-BCVR-A1) to lekka konstrukcja chroniąca baterię przed uszkodzeniem lub zgubieniem podczas jej użytkowania. Osłona jest kompatybilna ze wszystkimi przerzutkami AXS do rowerów górskich.

Sugerowane ceny (dostępność kwiecień 2021):

SRAM GX AXS – upgrade kit (GS-GX-1E-A1)2.789 PLNEUR 619,95
SRAM GX AXS – przerzutka (RD-GX-1E-A1)1.729 PLNEUR 384,95
SRAM GX AXS – manetka (EC-GX-AXS-A1)699 PLNEUR 154,95

Więcej informacji: https://www.sram.com/en/sram/mountain/series/gx-eagle-axs

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0