Zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team komentują start na KTM Kamptal Trophy w Austrii

HomeSportKomentarze

Zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team komentują start na KTM Kamptal Trophy w Austrii

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ekipa RK Exclusive Doors MTB Team ostatnie kilka tygodni spędziła w Hiszpanii na intensywnych treningach przygotowujących do sezonu 2021. Po powrocie do Polski złapali kilka dni oddechu, by w ostatnią niedzielę wystartować w austriackim Langenlois na „klasyku”, który dla wielu zawodników jest wyścigiem otwierającym sezon w tej części Europy – KTM Kamptal Trophy.

Poniżej komentarze postartowe kilku zawodników oraz komentarz trenera prowadzącego wszystkich zawodników drużyny RK Exclusive Doors MTB Team, Bogdana Czarnoty:

KRZYSZTOF KLIMEK – junior, miejsce 10.

Mój pierwszy start w nowych barwach RK EXCLUSIVE DOORS MTB TEAM miał miejsce w Austrii podczas Kamptal Trophy. Wyścig był dość ciężki fizycznie. Warunki pogodowe niesprzyjające, temperatura na minusie, chłodny wiatr i zmrożona trasa. Mimo to wywalczyłem 10. miejsce. Cieszę się, że mogłem wystartować i pościgać się w tak mocnej międzynarodowej obsadzie. Przede mną kolejne wyzwania, których już nie mogę się doczekać!

ALEKSANDRA PODGÓRSKA – elita kobiet, miejsce 13.

Wyścigiem KTM Kamptal Trophy rozpoczęłam sezon 2021. Bardzo się cieszę, że pomimo tego co dzieje się na całym świecie zawody nie zostały odwołane. Mam nadzieję, że najbliższe zaplanowane starty również się odbędą i będziemy mieli okazję spotykać się na linii startu jak najczęściej. Nigdy wcześniej nie miałam ,,przyjemności” jechać wyścigu XCO w takich warunkach pogodowych jakie zastały nas w Austrii. Temperatura koło 0°C, śnieg, lód, błoto i mroźny wiatr. Stanąć na linii startu w takich warunkach to już był nie lada wyczyn. Zawody w Langenlois kończę na 13 miejscu. Był to jeden ze słabszych moich występów w austriackim klasyku, czuję niedosyt. Moja dyspozycja tego dnia nie pozwoliła mi walczyć z najlepszymi. Wyścig uważam za dobre przepalenie, teraz powinno być tylko łatwiej i szybciej. A i mam nadzieję, że już za chwilę zawita do nas prawdziwa wiosna.

ZUZANNA KRZYSTAŁA – elita kobiet, miejsce 16.

Zaledwie tydzień po miesięcznym i bardzo intensywnym zgrupowaniu w Hiszpanii, wzięłam udział w pierwszym wyścigu który tradycyjnie rozpoczyna letni sezon KTM Kamptal Trophy w Langenlois. Trasa jest nam dobrze znana ale zaskoczyły nas trudne i zimowe warunki. Na szczęście zahartowałam organizm podczas sezonu przełajowego, więc temperatura nie była dla mnie taka straszna. Pierwsze starty jak wszyscy wiemy nie należą do przyjemnych, ale cieszę się że miałam już możliwość usłyszeć gwizdek startowy! Był to dla mnie bardzo długi i ciężki wyścig, ale lubię tę trasę. Dostałam dużą dawkę motywacji do dalszej pracy od bardzo mocnej konkurencji i ostatecznie zajęłam 16. miejsce. Mam nadzieję, że zaplanowane imprezy w Polsce odbędą się zgodnie z planem i z każdym kolejnym startem będzie coraz lepiej.

Trener BOGDAN CZARNOTA:

Langenlois był pierwszym przetarciem naszych zawodników w tym sezonie. Wchodzimy w sezon trochę później i jesteśmy dopiero co po bardzo długim i ciężkim zgrupowaniu. Warunki z jakimi zmierzyli się zawodnicy były bardzo skrajne. Marznące błoto, śnieg i zimny wiatr to coś rzadkiego w formule XCO. Wszyscy dojechali do mety bez problemów technicznych. Miejsca Aleksandry Podgórskiej i Zuzanny Krzystały w drugiej dziesiątce oraz 10
Miejsce Krzysztofa Klimka to na pewno nie wszystko na co ich stać. Dyspozycja zawodników będzie rosła i teraz czekamy na kolejne starty a najbliższy to PP XCM. Tam postaramy się powalczyć w swoich kategoriach o
najwyższe lokaty.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0