Niespodzianki na Fullgaz CC Race – wyścigu inauguracyjnym MTB Bundesligifot. The Attention Builders

HomeSport

Niespodzianki na Fullgaz CC Race – wyścigu inauguracyjnym MTB Bundesligi

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Puchar Niemiec czyli MTB Bundesliga zainaugurowana została dwudniową rywalizacją Fullgaz CC Race by Ghost w Bawarii. W sobotę w Krumbach odbyła się rywalizacja w formule XCC (short race), a w niedzielę w formule XCO (cross country) w Obergessertshausen.

Wyścigi XCC, które znamy przede wszystkim z Pucharu Świata to rywalizacja najmocniejszej „czterdziestki”. W przypadku Krumbach zgłosiło się na tyle dużo zawodników, że organizatorzy musieli podzielić wyścigi na kilka eliminacji. W wyścigu kobiet wygrała Anne Terpstra (Ghost) przed Anne Tauber (CST PostNL Bafang) i Lindą Indergand (Liv), a wśród mężczyzn triumfował Filippo Collombo (Absolute Absalon BMC) przed Simonem Andreassenem (Cannondale) i Titouan’em Carod (Absolute Absalon BMC),

Pełne wyniki Fullgaz CC Race by Ghost – XCC – kobiety

Pełne wyniki Fullgaz CC Race by Ghost – XCC – mężczyźni

Niedzielna rywalizacja w Obergessertshausen w klasycznej formule olimpijskiej stała pod znakiem zimowej aury, nocne opady śniegu oraz temperatura w okolicach zera dodatkowo utrudniła rywalizację, a roztapiający się śnieg zamienił całe podłoże w grząskie błoto.

Od samego początku rywalizacji kobiet karty rozdawały zawodniczki Ghost Factory Team, z jadącą na czele Caroline Bohe, która prowadzenia nie oddała od początku do końca wyścigu. Jej koła trzymały dwie zawodniczki – koleżanka z drużyny, Szwajcarka, Nicole Koller oraz Anne Tauber (CST PostNL Bafang). W pierwszej części wyścigu do tej trójki próbowała dojechać Niemka, Elisabeth Brandau. W połowie ostatniego okrążenia Bohe mocno zaatakowała, by ostatecznie na metę wjechać samotnie z przewagą 33 sekund nad Szwajcarką i Holenderką.

W wyścigu wystartowała także m.in. Mistrzyni Świata, Pauline Ferrand Prevot, która zakończyła rywalizację na 6. miejscu tracąc ponad trzy minuty do Bohe.

Pełne wyniki Fullgaz CC Race by Ghost – XCO – elita kobiet

W rywalizacji juniorek niemieckie podium – wygrała Sina van Thiel przed Andreą Kravanja’ą oraz Alexą Fuchs.

Pełne wyniki Fullgaz CC Race by Ghost – XCO – juniorki

W wyścigu juniorów wygrał Holender Tom Schellekens przed dwoma zawodnikami gospodarzy – Benem Schweizerem oraz Benjaminem Krugerem.

Pełne wyniki Fullgaz CC Race by Ghost – XCO – juniorzy

Od początku wyścigu na czele jechała trójka zawodników – Sebastian Fini (CST PostNL Bafang), Thomas Litscher (KMC Orbea) oraz Simon Andreassen (Cannondale). W połowie wyścigu pecha miał zawodnik Cannondale, który przebił oponę, a wymiana kosztowała go dużo czasu i energii, bo niestety defekt dopadł go daleko od boksu. W tym czasie mocniej zaatakowali jadący dalej Maximilian Brandl (Lexware) oraz jego kolega z drużyny Luca Schwarzbauer. Na ostatnim okrążeniu Litcher przycisnął mocniej, wyprzedził Fini i nawet wypracował niewielką przewagę. Fini jednak odpowiedział jeszcze mocniej i na metę wjechał z przewagą aż 37 sekund. Trzeci na metę ze stratą minuty wjechał Brandl.

Mistrz Świata Jordan Sarrou ukończył wyścig na szóstym miejscu ze stratą prawie trzech minut.

Pełne wyniki Fullgaz CC Race by Ghost – XCO – elita mężczyzn

W zawodach wzięło udział 280 zawodników, a wszystko odbyło się dzięki pracy i wolontariatom 53 osób odpowiedzialnym za organizację.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0