Łukasik i Wawak na podium w KTM Kamptal Trophy w Langenloisfot. Tomek Ferenc

HomeSportWyniki

Łukasik i Wawak na podium w KTM Kamptal Trophy w Langenlois

W niedzielę odbyła się 29. edycja zawodów cross country w austriackim Langenlois. Z bardzo dobrymi wspomnieniami z Austrii wracają na pewno Krzysztof Łukasik oraz Bartłomiej Wawak, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w wyścigi elity mężczyzn.

Rywalizacja rozpoczęła się wyścigiem juniorów, gdzie na początku Krzysztof Klimek zdołał się utrzymać w czołówce i jechać z przodu. Zawodnik RK Exclusive Doors MTB Team w Austrii wystartował bezpośrednio po kilku tygodniach zgrupowania w Hiszpanii. Ostatecznie zajął 10. miejsce ze stratą ponad siedmiu minut do najszybszego tego dnia, Czecha, Filipa Konecnego (Team Dukla Praha).

Pełne wyniki KTM Kamptal Trophy 2021

W połączonym wyścigu juniorek i elity kobiet rywalizacja przebiegła pod dyktando samotnie jadącej z przodu Austriaczki Mony Mitterwallner (Trek Vaude). Druga tego dnia była Yana Belomoina (CST PostNL Bafang), która na metę dojechała ze stratą ponad dwóch minut. Trzecia Jitka Cabelicka (GAPP System Kolofix).

Pełne wyniki KTM Kamptal Trophy 2021

W juniorkach wygrała Aneta Novotka (ADASTRA) przed Karoliną Bedrinkovą (Expres.cz Tufo Kolin) oraz Katharina Sadnik (KTM Factory).

W elicie kobiet wystartowały w barwach RK Exclusive Doors dwie zawodniczki z Polski – Aleksandra Podgórska i Zuzanna Krzystała, które zajęły odpowiednio miejsca trzynaste (+9:08) oraz szesnaste (+14:39).

Pełne wyniki KTM Kamptal Trophy 2021

Najwięcej powodów do radości na pewno mieli nasi zawodnicy elity mężczyzn. O ile w całym wyścigu tego dnia najszybszy był Ondrej Cink (Kross ORLEN), o tyle na drugim miejscu (+0:57) zameldował się Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace), a na trzecim (+1:11) Bartłomiej Wawak (Kross ORLEN). Powody do radości ma na pewno także Jakub Zamroźniak, który w Langenlois zajął piąte miejsce (+2:31).

W wyścigu elity mężczyzn wzięło udział więcej zawodników z Polski: Filip Helta (SGR Specialized) – miejsce 18 / +7:32, Mariusz Kozak (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 23. / +9:48, Piotr Konwa (SGR Specialized) – miejsce 25. / +11:02, Mateusz Nieboras (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 41. / +16:53, Mikołaj Dziewa (SGR Specialized) – miejsce 51. +24:05.

Pełne wyniki KTM Kamptal Trophy 2021

COMMENTS

DISQUS: 0