KTM Kamptal Trophy z liczną obsadą polskich zawodników

HomeSportZapowiedzi

KTM Kamptal Trophy z liczną obsadą polskich zawodników

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Austriacki wyścig KTM Kamptal Trophy (d. Kamptal Klassik Trophy) odbywający się w Langenlois to jeden z najstarszych i najdłużej rozgrywanych wyścigów w Europie. Pierwszy raz odbył się w 1991 roku, a tegoroczny wyścig to 29. edycja. Byłaby jubileuszowa, trzydziesta, gdyby nie pandemia, która w ubiegłym roku zmusiła organizatorów do jego odwołania.

Końcówka marca i austriackie Langenlois to dla wielu zawodników z Polski dwa symbole rozpoczynającego się sezonu. W tym roku wygląda on trochę inaczej, dlatego też na liście startowej nie ma aż tylu Polaków. Do problemów covidowych czyli wymaganego ujemnego testu doszły problemy z licencjami, których od kilkunastu dni wystawiać nie może PZKol.

Klasyczny jest również charakter samej rundy, która liczy 5500 metrów i na całej rundzie mamy dwukrotnie podjazd i zjazd, a sama trasa jest zdecydowanie kondycyjna, a nie techniczna.

Juniorzy i juniorki

W wyścigu juniorów zobaczymy tylko Krzysztofa Klimka z drużyny RK Exclusive Doors MTB Team, a listę startową dominują nazwiska z Austrii, Czech, Słowacji oraz Słowenii. W sumie 47 nazwisk.

Na liście startowej juniorek ledwo kilkanaście nazwisk, głównie z Austrii i Czech.

Elita kobiet i elita mężczyzn

W elicie kobiet na liście startowej Maja Włoszczowska (Kross ORLEN), jednak nie zobaczymy jej na starcie, ponieważ ze względu na obostrzenia zdecydowała się nie opuszczać Hiszpanii. Pod nieobecność zawodniczki z Jeleniej Góry Polskę reprezentować będą Aleksandra Podgórska i Zuzanna Krzystała. Wyścig zapewne jednak będzie przebiegać pod dyktando zawodniczek Specialized Racing – Austriaczki Laury Stigger i Szwajcarki Siny Frei. Na starcie także Yana Belomoina, Barbara Benko oraz Mona Mitterwallner.

W elicie mężczyzn mamy szansę na sporo polskich akcentów na podium. Z „jedynką” wystartuje zawodnik Kross ORLEN Ondrej Cink, a z „dwójką” jego klubowy kolega Bartłomiej Wawak. Ale nie tylko. Na starcie także aktualny Mistrz Polski – Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace) oraz zawodnicy, którzy meldują się w czołówce krajowych wyścigów – Filip Helta (SGR Specialized) i Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace). W barwach SGR Specialized także Piotr Konwa i Mikołaj Dziewa, a w barwach JBG-2 CryoSpace Mariusz Kozak i Mateusz Nieboras.

Jak donoszą zawodnicy w Langenlois warunki zimowe, na całej trasie leży śnieg. To zapewne także wpłynie na rywalizację, zwłaszcza w pierwszych wyścigach, zanim runda nie zostanie „rozjechana”.

Strona internetowa: https://kamptaltrophy.at/

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0