Badania wydolnościowe od kuchni

HomeWideoCiekawostki

Badania wydolnościowe od kuchni

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Regularne monitorowanie swoich parametrów jest od dawna czymś oczywistym w sporcie wyczynowym, ale także w amatorskim peletonie staje się powoli normą. Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić do której z powyższych grup powinienem się przypisać, faktem jest jednak, że „badam się” już od wielu lat, czasem raz, niekiedy dwa, a nawet trzy razy w ciągu roku. Stałym punktem programu są jednak zawsze testy w okresie lutego/marca, czyli w okresie przygotowawczym.

Fot. In Art

Nie inaczej stało się w tym roku i w ten sposób znalazłem się w krakowskiej siedzibie Be Compleat, gdzie sprawdziliśmy szereg rzeczy, takich jak:

  • Dokładny skład ciała z pomiarem fałdów skórnych
  • Spoczynkowy test wydatkowania energetycznego
  • Badanie spirometrii
  • Test wysiłkowy

Dane zebrane w powyższych etapach pozwalają określić jasne cele na najbliższy okres czasu, a co za tym idzie dobrać odpowiednią strategię treningową i żywieniową, aby je osiągnąć.
W poniższym filmie znajdziecie przedstawione wszystkie etapy badań, a także kompletne, osiągnięte przeze mnie wyniki wraz z ich omówieniem. Zapraszam więc do oglądania :)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0