Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team zdobyli podium w pierwszych wyścigach w nowym sezonie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team zdobyli podium w pierwszych wyścigach w nowym sezonie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Świetna dyspozycja polskich zawodników i pierwsze, wysokie lokaty podczas zorganizowanych w ostatni weekend zawodów kolarstwa górskiego. Maja Włoszczowska w pierwszym starcie w tym sezonie zajęła drugie miejsce podczas wyścigu rangi UCI C2 w hiszpańskim Valladolid. Bartłomiej Wawak trzykrotnie, od czwartku do niedzieli, ścigał się na trasach w Turcji i w każdym z wyścigów zajmował drugą lokatę, przegrywając o długość roweru lub kilka sekund z reprezentantem Francji.

Wczoraj w Hiszpanii podczas wyścigu UCI C2 GP Ciudad De Valladolid Maja Włoszczowska rozpoczęła sezon olimpijski. Zawodniczka drużyny KROSS ORLEN Cycling Team zajęła 2 miejsce, ustępując jedynie Loana Lecomte z Francji. Trzecie miejsce zajęła Rocio del Alba Garcia, reprezentantka Hiszpanii. 

Bartłomiej Wawak podczas startów w barwach reprezentacji narodowej zajął 2 miejsce zarówno w sobotnim wyścigu UCI C2 Justiniano MTB Cup jak i w niedzielnym starcie podczas wyścigu UCI C1 Avocado Alanya MTB Cup. W czwartek Wawak reprezentujący KROSS ORLEN Cycling Team startował po raz pierwszy w sezonie i również zajął drugie miejsce w wyścigu Karaburun MTB Cup w Turcji. Zatem w 3 startach w tym sezonie, za każdym razem uplasował się na 2 miejscu.

– Za drużyną bardzo dobry weekend i 4 wyścigi, po których za każdym razem nasi zawodnicy stawali na podium. Mam nadzieję, że wkrótce do drugich lokat dojdzie pierwsze zwycięstwo. Dyspozycja zawodników jest bardzo dobra, jak na pierwsze starty w sezonie i liczę, że wszystko będzie szło zgodnie z założeniami i już w krótce będziemy się cieszyć ze zwycięstw – mówił Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Rozpoczęty właśnie przez zawodników KROSS ORLEN Cycling Team sezon będzie obfitować w wiele wyzwań. Najważniejszym z nich będą przygotowania i start w planowanych na wakacje Igrzyskach Olimpijskich. KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. W nowy rok cały zespół wkroczył z dużymi ambicjami i apetytem na kolejne zwycięstwa.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0