Bartłomiej Wawak o włos od zwycięstwa w Karaburun MTB Cup w Turcji

HomeSportWyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W miniony weekend zawodnicy Kadry Narodowej MTB rozpoczęli serię startów w Turcji. W ostatnich dniach dołączył do nich Bartek Wawak, który na codzień jeździ w barwach Kross ORLEN Cycling Team.

Począwszy od dzisiaj zawodnicy wystartują w trzech kolejnych wyścigach w Turcji:

• 11 marca 2021 – Karaburun MTB Cup – Alanya, UCI C2
  • 13 marca 2021 – Justiniano Hotel MTB Cup – Alanya, UCI C2
  • 14 marca 2021 – Alanya Avocado MTB Cup – Antalya, UCI C1

Ten pierwszy wyścig już za nami. I mamy powody do radości. Bartłomiej Wawak zajął drugie miejsce przegrywając sprinterski finisz z Francuzem Victorem Koretzkim (obaj z czasem 1:26:51). Pół minuty później jako trzeci zawodnik linię mety przekroczył Dmytro Titarenko.

Dobre miejsce odnotował także Jakub Zamroźniak, który zajął 7. miejsce tracąc do zwycięzcy niewiele ponad dwie minuty.

O pechu tego dnia może mówić Krzysztof Łukasik, który podczas wyścigu nie wystrzegł się błędów, a ponadto zaliczył defekt. Mimo wszystko udało się ukończyć rywalizację na 20. miejscu z ponad siedmioma minutami straty.

Pełne wyniki Karaburun MTB Cup 2021 – elita mężczyzn

W wyścigu elity kobiet zwyciężyła Czeszka Tereza Tvaruzkova z czasem 1:28:18. Czterdzieści sekund później na metę wjechała Węgierka Barbara Benko. Dwie minuty później na mecie była trzecia zawodniczka tego dnia, Rosjanka Kristina Ilina.

W wyścigu wzięła udział Paula Gorycka, która tracąc niespełna cztery minuty zajęła 5. miejsce.

Pełne wyniki Karaburun MTB Cup 2021 – elita kobiet

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.