Skład Kadry Narodowej MTB na sezon 2021

HomeSport

Skład Kadry Narodowej MTB na sezon 2021

Polski Związek Kolarski opublikował listę zawodników, którzy w sezonie 2021 objęci są tak zwanym szkoleniem centralnym. Jak co roku mamy wąskie grono elity, które jest programem olimpijskim oraz szeroki skład, którego szkolenie, a przede wszystkim wyjazdy na zagraniczne zawody, w tym Mistrzostwa Europy i Świata, finansowane są z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Elita mężczyzn:

  • Filip Helta – SGR Specialized
  • Krzysztof Łukasik – JBG-2 CryoSpace
  • Bartłomiej Wawak – Kross Orlen Cycling Team
  • Jakub Zamroźniak – JBG-2 CryoSpace

Elita kobiet:

  • Paula Gorycka – Struby BiXs Team
  • Aleksandra Podgórska – RK Excusive Doors
  • Katarzyna Solus Miśkowicz – KSM Trek Racing Team
  • Maja Włoszczowska – Kross Orlen Cycling Team
  • Gabriela Wojtyła – Superior Zator

Trenerem kadry MTB elity pozostaje Kornel Osicki.

Zgodnie z zaprezentowanym dokumentem Maja Włoszczowska została zakwalifikowana do Kadry A1, a reszta zawodników do Kadry B2.

Dużo dłuższa jest lista zawodników kategorii junior oraz U23, którzy są objęci szkoleniem w ramach programu FRKF, a celem sportowym jest uzyskanie lokat 17-32 na Mistrzostwach Europy lub Świata.

Junior:

  • Jan Ambroziewicz – Warszawski Klub Kolarski
  • Krzysztof Klimek – RK Exclusive Doors
  • Mateusz Konwiński – Niezrzeszony
  • Mateusz Maleszka – Niezrzeszony
  • Iwo Pacałowski – Warszawski Klub Kolarski
  • Maciej Petryszyn – UKS Huragan Wołomin
  • Michał Pomorski – Warszawski Klub Kolarski
  • Maksymilian Wiśniowski – RK Exclusive Doors

Juniorka:

  • Hanna Fijałkowska – Mitutoyo AZS Wratislavia
  • Wiktoria Hejman – KKW Nexelo Wałbrzych
  • Malwina Krzyczkowska – Warszawski Klub Kolarski
  • Katarzyna Praszczałek – RK Exclusive Doors
  • Kinga Żur – KS Luboń Skomielna Biała

U23 – Orlik i Orliczka:

  • Konrad Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  • Milena Drelak – RK Exclusive Doors
  • Piotr Kryński – Warszawski Klub Kolarski
  • Stanisław Nowak – KS Luboń Skomielna Biała
  • Szymon Pomian – GKS Cartusia Kartuzy
  • Matylda Szczecińska – Warszawski Klub Kolarski
  • Agnieszka Tylka – KS Luboń Skomielna Biała
  • Magda Zawierta – WKK Wieruszów
  • Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów
  • Julia Zięba – LKK LUSK Sławno
  • Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała

Pełna lista obejmująca także inne dyscypliny kolarskie dostępna jest na stronie internetowej pzkol.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0