Kadra Narodowa MTB rozpoczyna sezon w Turcji

HomeSportWyniki

W niedzielę na tureckiej riwierze, w turystycznej miejscowości Alanya odbył się już siódmy w tym roku wyścig cross country. Turecka Federacja Kolarska korzysta z faktu, że kraj ten znajduje się w drugiej grupie, dzięki czemu organizacja zawodów wiąże się z niższymi o 30% kosztami.

Już od kilku tygodniu w Turcji przebywa i startuje Paula Gorycka, która kolejny rok z rzędu jeździ w barwach drużyny Struby BiXs Team. Jednak w minioną niedzielę można było zobaczyć ją w biało czerwonych barwach ponieważ start w tym wyścigu jest elementem szkolenia centralnego.

Paula Gorycka zajęła 5. miejsce. Wyścig wygrała Ramona Forchini przed Iryną Popovą i Verą Medvedevą.

Pełne wyniki Alanya Elite Luxury Suite Hotel MTB Cup – elita kobiet

W rywalizacji elity mężczyzn w tym roku mogliśmy zobaczyć na starcie pierwszych Polaków. W barwach narodowych wystartował aktualny Mistrz Polski Krzysztof Łukasik, a w barwach klubowych JBG-2 CryoSpace jego kolega z drużyny Jakub Zamroźniak.

Rywalizację wygrał Rosjanin Timofei Ivanov, przed dwoma Ukraińcami – Dmytro Titarenko i Oleksandr Koniaievem. Łukasik zajął piątek miejsce, a Zamroźniak ósme.

Pełne wyniki Alanya Elite Luxury Suite Hotel MTB Cup – elita mężczyzn

W najbliższych dniach do wymienionej trójki ma dołączyć także Bartłomiej Wawak, gdzie w dniach 11, 13 i 14 marca wszyscy staną na starcie kolejnych wyścigów z serii Alanya MTB Cup.