Wyniki – 26-28 lutego 2021 // Banyoles / Albenga / Alanya

HomeSportWyniki

Wyniki – 26-28 lutego 2021 // Banyoles / Albenga / Alanya

W miniony weekend zgodnie z zapowiedzią rywalizacja w cross country (XCO) odbyła się co najmniej w czterech krajach – Hiszpanii, Nowej Zelandii, Turcji i Włoszech. Niewątpliwie najciekawsze były rozstrzygnięcia w Hiszpanii i Włoszech, gdzie na starcie stanęła czołówka światowego cross country z mistrzami świata na czele. Wyniki wyścigów poniżej.

Copa Catalana Internacional BTT Banyoles UCI HC

W pewnym sensie niespodzianką w Banyoles było zwycięstwo Evie Richards w sobotnim wyścigu elity kobiet. Brytyjka niejednokrotnie zajmowała czołowe lokaty, także w kolarstwie przełajowym, jednak zwycięstw w wysoko punktowanych wyścigach ma tylko kilka. Rok wcześniej także wygrała w Banyoles, ale w 2020 obsada wyścigu była dużo słabsza. Podium dopłeniła koleżanka Richards z drużyny, Jolanda Neff, która na metę wjechała kilkanaście sekund później. Podium dopełniła Niemka, Elisabeth Brandau.

Dużym entuzjazmem na mecie witana była czwarta tego dnia, zawodniczka gospodarzy, Rocio del Alba Garcia Martinez.

Mistrzyni Świata, Pauline Ferrand Prevot zajęła dopiero siódme miejsce, tracąc blisko dwie i pół minuty. Prevot w pierwszej części wyścigu jechała w czołówce, ale nie wytrzymała tempa. Na mecie stwierdziła, że potrzebuje jeszcze kilku wyścigów, żeby wejść w pełne obroty, a ze szczytem formy celuje na czerwiec i lipiec, kiedy to mają odbyć się m.in. Igrzyska w Tokio.

Zawodniczki takie jak Ronja Ejbl czy Yana Belomoina na odległych lokatach, odpowiednio na 14 i 15 miejscu.

W wyścigu elity mężczyzn była bardzo zacięta i wyrównana rywalizacja. Na metę w przedziale kilkudziesięciu sekund, raptem z kilkusekundowymi różnicami, wpadło ponad 10 zawodników. Sprinterski finisz na swoją korzyść rozstrzygnął Victor Koretzky, tuż za nim na metę wpadł Thomas Litscher. Trzeci był Portugalczyk David Valero Serrano.

Pełne wyniki Copa Catalana Internacional BTT Banyoles 2021

Coppa Citta’ Di Albenga UCI C2

Rywalizacja we Włoszech poszła zgodnie z oczekiwaniem odbyła się pod dyktando zawodników Specialized Factory Racing.

W rywalizacji elity kobiet wygrała Laura Stigger, która na finiszu była o trzy sekundy szybsza od Siny Frei. Trzeba była Mona Mitterwallner z Trek Vaude.

W elicie mężczyzn triumfował Mistrz Świata Jordan Sarrou przed kolega z drużyny, Gerhardem Kerschbaumerem, którzy razem przejechali cały wyścig. Trzeci był zawodnik KTM Protek Elettrosystem, Mirko Tabacchi.

Pełne wyniki Coppa Citta’ Di Albenga 2021

Mistrzostwa Nowej Zelandii w kolarstwie górskim

W cross country (XCO) po tytuł po raz kolejny sięgnął Anton Cooper. W elicie kobiet wygrała Samara Maxwell. W zjeździe (DHI) triumfowali Sam Blenkinsop oraz Jessica Blewitt.

Alanya MTB CUP 1xUCI C1 i 2xUCI C2

Trzydniowa rywalizacja w Turcji przebiegała przede wszystkim pod dyktando Rosjanina Timofei Ivanova, który jeździ w barwach czeskiej drużyny Expres.cz Tufo Team Kolin. W zależności od dnia na podium znaleźli się także Szwajcar Reto Indergand, Francuz Antoine Philipp oraz David Nordemann.

Rywalizacja kobiet z kolei przebiegała pod dyktando Belgijki Githy Michiels. W ciągu trzech dni na podium znalazły się także Węgierka Barbara Benko, Rosjanka Kristina Ilina oraz Czeszki Tereza Tvaruzkova, Karla Stepanova oraz Jana Czeczinkarova.

W Turcji od piątku do niedzieli startowała także Paula Gorycka, która zajęła odpowiednio 7, 10 i 11 miejsca, dzięki którym zdobyła 24 punktów do rankingu UCI.

Pełne wyniki Alanya MTB Cup 2021 – 26.02, 27.02, 28.02

Kuurne-Bruxelles-Kuurne

O ile KBK jest wyścigiem szosowym, a sam wyścig wygrał dobrze rozprowadzony Mads Pedersen, o tyle mieliśmy w tym wyścigu dwa mocne akcenty związane z tym o czym tu piszę przede wszystkim – cross coutry i cyclocrossie. Na kilkudziesięciokilometrową ucieczkę zabrał się Mathieu van der Poel, a trzeci na finiszu był Tom Pidcock.

COMMENTS

DISQUS: 0