PKN ORLEN dołącza do KROSS jako sponsor tytularny Kross Racing Team.

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

PKN ORLEN dołącza do KROSS jako sponsor tytularny Kross Racing Team.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dynamiczny rozwój i kolejne sukcesy, w tym zdobycie medali podczas Igrzysk Olimpijskich – to plan jednej z najlepszych grup kolarstwa górskiego na świecie z Mają Włoszczowską na czele. Drużyna od lat wspierana przez polskiego producenta rowerów KROSS, zyskała nowego sponsora tytularnego – PKN ORLEN. W składzie KROSS ORLEN Cycling Team są Maja Włoszczowska, Czech Ondrej Cink oraz Bartłomiej Wawak.

Druga drużyna w światowym rankingu MTB 2020, w kolejny sezon wkracza z nową nazwą. Wspierana dotychczas przez polskiego producenta rowerów KROSS, pozyskała drugiego, sponsora tytularnego. Od tego roku, zawodnicy będą startować pod nazwą KROSS ORLEN Cycling Team. Nowy sponsor zapewni drużynie odpowiednie zaplecze, które w przyszłości pozwoli pozyskiwać nowych zawodników. W sezonie 2021 zespół mierzy wysoko, wśród celów jest walka o czołowe lokaty podczas Pucharów Świata a także o medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 

– KROSS od wielu lat wspiera sportowców z jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie. Cieszy nas, że swoje spektakularne sukcesy odnoszą startując na polskich, zaawansowanych technologicznie rowerach, produkowanych z włókna węglowego. Rowery zaprojektowane z użyciem autorskich rozwiązań, powstają w nowoczesnej fabryce karbonu firmy KROSS w Przasnyszu. Jestem pewien, że zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team, dostarczą nam niezapomnianych wrażeń podczas startów w najważniejszych zawodach Pucharu Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. Całej drużynie życzę wielu sukcesów – mówi Zbigniew Sosnowski, Prezes Zarządu KROSS.

PKN ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Poza Formułą 1, Koncern angażuje się m.in. w takie dyscypliny motorsportu jak rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także kolarstwo, siatkówkę, lekkoatletykę, piłkę nożną, piłkę ręczną. Jest również sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Kolarstwo to jedna z najchętniej uprawianych przez Polaków dyscyplin, z którą jesteśmy związani od kilku lat. Wraz z firmą LangTeam realizujemy wyścigi kolarskie dla zawodowców pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów oraz cykl wyścigów amatorskich. Teraz czas na kolarstwo górskie z którym, poprzez współpracę z polskim zespołem KROSS ORLEN Cycling Team, wiążemy nadzieję na sukcesy. W tym oczywiście na medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN.

Nadchodzący sezon przyniesie szereg wyzwań dla zawodników KROSS ORLEN Cycling Team.

Bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie drużyna będzie miała zapewnione wsparcie na najwyższym poziomie, to ważny element dla rozwoju drużyny. Chciałbym  przede wszystkim podziękować firmie KROSS za wsparcie przez ostatnie lata oraz udoskonalanie rowerów, na których startują zawodnicy. Cieszy mnie fakt nawiązania współpracy z firmą PKN ORLEN, która od lat wspiera polski sport a teraz rozszerza tę działalność o kolarstwo górskie. Wśród celów drużyny na ten sezon są walka o czołowe lokaty podczas wyścigów Pucharów Świata, Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz zwycięstwa w wyścigach z kalendarza UCI. Pierwsze starty zawodników nowej drużyny zaplanowano na przełom lutego i marca podczas wyścigów w Hiszpanii – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. W nowy rok cały zespół wkracza z dużymi ambicjami i apetytem na kolejne zwycięstwa.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0