Bike Maraton 2021 – wiemy kiedy, wiemy gdzie!

HomeSportZapowiedzi

Bike Maraton 2021 – wiemy kiedy, wiemy gdzie!

Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy daty naszych imprez zaplanowanych na sezon 2021. Teraz czas na miejscowości, w których odbywać się będą poszczególne edycje Bike Maraton. Odkrywamy karty stopniowo, licząc się z tym, że zbliżający się sezon znów może zamienić nasze plany w ruletkę. W tym roku wszyscy jednak wiemy dużo więcej. Wiemy jak wyglądał ubiegły rok i domyślamy się jak może wyglądać ten. Wiemy też, że nawet w ścisłym sanitarnym reżimie i z listą rządowych obostrzeń w rękach, jesteśmy w stanie organizować nasze zawody sprawnie i bezpiecznie. Oczywiście mamy też nadzieję, że powoli i stopniowo będziemy wracać do normalności, w tym również normalności sportowej.

Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy mocno na poniższym kalendarzem, dopasowując go, zmieniając i szlifując. Kilku radykalnych zmian trzeba było dokonać, wybrać najlepsze warianty i ostatecznie zatwierdzić tę listę. Wiemy że wielu Zawodników na nią czeka. My i nasi Partnerzy jesteśmy gotowi.

Zmiany w zapisach na Bike Maraton 2021

Szykujemy też zmiany w systemie zapisów do Bike Maratonu. Chcemy aby można się było zgłaszać tylko na jedną wybraną edycję, korzystając z zapisów, które uruchamiane będą bezpośrednio przed zawodami (3-4 tygodnie przed każdym maratonem). Nie będzie więc możliwości zapisania się w maju na finał BM w październiku. Musimy mieć pewność, że dana edycja się odbędzie.

W związku z tym chcemy w tym roku (i tylko w tym roku!) zrezygnować ze sprzedawania pakietów kilku wybranych startów. Nie możemy oferować czegoś, co może się nie wydarzyć. Dla zawodników sprawa również będzie jasna i czytelna  – będą mieli pewność, że wyścig na który się zgłaszają na pewno się odbędzie i unikniemy również loterii związanej z przenoszeniem wykupionych startów i zastanawianiem się czy uda się je w tym roku wykorzystać.

Tegoroczny sezon chcemy zacząć (i przy okazji oficjalnie zakończyć poprzedni – po odwołanym finale) w Miękini. Ten start planujemy na 17 kwietnia i robimy wszystko żeby wyścig w tym terminie mógł się odbyć. Czekamy na rozwój sytuacji epidemicznej, na nowe rozporządzenia i wytyczne rządowe. Jeśli nie będzie możliwości startu w tym terminie – mamy termin rezerwowy – 28 sierpnia.

2 maja planujemy wyjątkowy wyścig w Jeleniej Górze, czyli UCI MTB Marathon Series. Ma to być jeden z sześciu maratonów tej klasy na świecie. Terminy rezerwowe to 19 lub 26 września. Sporo będzie tu miała do powiedzenia UCI i jej decyzje związane z rozwojem epidemii w innych krajach.

Złotoryja zostaje na trasie Bike Maratonu i chcemy tam wystartować 15 maja. Polanica – Zdrój czeka na swój maraton 29 maja. Piąta edycja BM 2021 to Srebrna Góra – czyli coś naprawdę nowego i specjalnego. 12 czerwca zaplanowane są tam Mistrzostwa Polski XCM PZKOL w ramach Bike Maratonu. 3 lipca Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie. 17 lipca zapraszamy do Bielawy. Obiszów po rocznej przerwie czeka na Was 1 sierpnia. Znakomicie przyjęte Kowary są następne – 14 sierpnia. 11 września sprawdzimy czy w Górach Izerskich jest już jesień – Świeradów – Zdrój. 9 października dojedziemy do edycji finałowej w Sobótce.

Jedenaście edycji Bike Maratonu 2021

 • 1# Miękinia – 17 kwietnia (termin rezerwowy 28 sierpnia)
 • 2# Jelenia Góra – 2 maja (niedziela) – UCI MTB Marathon Series! (termin rezerwowy 19 lub 26 września)
 • 3# Złotoryja – 15 maja
 • 4# Polanica-Zdrój – 29 maja
 • 5# Srebrna Góra – 12 czerwca – Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB
 • 6# Szklarska Poręba – 3 lipca – Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba!
 • 7# Bielawa – 17 lipca
 • 8# Obiszów – 1 sierpnia (niedziela)
 • 9# Kowary – 14 sierpnia
 • 10# Świeradów-Zdrój – 11 września
 • 11# Sobótka – 9 października

Bike Maraton – www / fanpage

COMMENTS

DISQUS: 0