Przekaż JEDEN PROCENT Twojego podatku na przykład na kolarstwo

HomeSport

Przekaż JEDEN PROCENT Twojego podatku na przykład na kolarstwo

Od wielu już lat różnego rodzaju Organizacje Pożytku Publicznego prześcigają się w zabieganiu o jeden procent z naszych podatków, który podczas wypełniania rocznej deklaracji możemy przeznaczyć na dowolny cel po

Co ważne, o status Organizacji Pożytku Publicznego zabiegać mogą nie tylko podmioty kojarzone przede wszystkim z leczeniem, hospitalizacją, rehabilitacją czy opieką paliatywną. O tym kto może ubiegać się o status OPP? najlepiej przeczytać w poradniku w serwisie ngo.pl.

Na liście znajdują się także Kluby Sportowe, a tych w kolarstwie przecież nie brakuje. Pełna lista OPP znajduje się m.in. na stronie Ministerstwa Finansów.

Od poniedziałku 15 lutego logując się do e-Urzędu Skarbowego może podejrzeć, a w wielu przypadkach po prostu zatwierdzić swoje roczne rozliczenie. Elementem weryfikacji jest możliwość uzupełnienia pola przeznaczonego na przekazanie 1%.

I warto to zrobić, ale także zadbać, żeby bliskie nam osoby, które do tej pory polegały na automatycznym rozliczeniu przez US dopilnowały by wspomniany “jeden procent” trafił w dobre ręce.

COMMENTS

DISQUS: 0